17.10.22

Shoshana Stopek, Głowa do góry. Uczę się radzić z trudnościami

Shoshana Stopek, Głowa do góry. Uczę się radzić z trudnościami 

Wyd. Amber 

Okładka twarda 


Chciałam Wam pokazać kolejną cudowną nowość od  


Nowa seria Amberka pomaga kształtować umiejętności społeczno-emocjonalne od najmłodszych lat, co - jak dowodzą badania - ułatwi dziecku adaptację w środowisku teraz i w dorosłym życiu.


Niedawno pokazywałam Wam uroczą koalę, a teraz czas na słodką wiewiórkę :) Niutuś to mały zuch, który ma mnóstwo pomysłów na coraz to nowe wynalazki. Nie zawsze mu się wszystko udaje, ale Niutuś nigdy się nie poddaje. A czy uda mu się z nowym, ogromnym latawcem?

Gotowy!... Puszczam!... I PLASK!

W górę, w górę!... I TRACH!

I znowu... ŁUP!


Czy dzięki wytrwałości Niutusia i pomocy przyjaciół latawiec wreszcie poszybuje wysoko?


Na końcu książki zamieszczone są w atrakcyjnej formie graficznej:

  • wyjaśnienie tematu
  • praktyczne, proste ćwiczenia rozwijające poznaną umiejętność
  • pytania dotyczące emocji i reakcji dziecka związanych z książką i jego własnymi doświadczeniami. 


Urocze zwierzątka i ich problemy – pokazane poprzez zabawne, wzruszające historie i wyraziste, sugestywne ilustracje – pomogą dziecku zrozumieć emocje własne i innych, lepiej nad nimi panować, rozwiązywać konflikty i radzić sobie w trudnych sytuacjach. Ułatwią one rodzicom i wychowawcom w interesujący i przystępny sposób lepiej przygotować dziecko do wyzwań, z którymi spotyka się na co dzień, i do funkcjonowania wśród rówieśników. 


Książki obrazkowe są jednym z najlepszych sposobów pomocy dzieciom w nauce społecznej i emocjonalnej, ponieważ pozwalają im widzieć rzeczy oczami innych dzieci. Te historie, z którymi można się identyfikować są dobrymi stepem do rozmowy :) zachwycające wydanie ze ślicznymi  ilustracjami :) 

.

.

.

.

Co sądzicie ? :)

.

.

.

.

.

#amberek #mojewszystko #bookoftheday 

#booksbooksbooks #czytaniejestfajne #bookstagram #bookworm #booklover #bookish #booknerd #bookaddict #bookaholic #booklove #BookNow #bookphotography #booking #flatlaypolska #bookporn #booklovers 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)