8.10.22

Joseph Kuefler -Koparka i kwiat // Koparka i kaczuszka


Joseph Kuefler -Koparka i kwiat // Koparka i kaczuszka

Wyd. Frajda 


Moje dzieci kochają maszyny budowlane 😁 dlatego tych dwóch uroczych i jakże pięknie wydanych książeczek nie mogło zabraknąć. 


Koparka i kaczuszka

Kiedy zbłąkana kaczuszka trafia na plac robót, Koparka i jej przyjaciele przekonują się, że ich praca nie jest najważniejsza – i uczą się, jak być rodziną.


Koparka i kwiat 

Pewnego razu Koparka zauważa na gruzowisku roślinkę.Wydarzenia, które pociągnie za sobą to odkrycie, odmienią nie tylko Koparkę, ale i całe miasto.


To fakt, że Koparka – maszyna zbudowana wyłącznie w celu niszczenia wszystkiego wokół, łącznie z naturą – jest tą, która znajduje i chroni kwiat i tę uroczą małą kaczuszkę jest po prostu niesamowicie  wzruszający. 


Efektowne graficznie ilustracje oferują czytelnikom wiele tekstur do przyswojenia (poważnie, jak niesamowita jest tekstura żwiru w tej książce?!), a selektywne użycie kolorów przez Kueflera podkreśla różnice w odczuciach między przebywaniem wśród miejskich miejskich a przebywaniem na łonie natury. 


Prosta, ale zaskakująco wzruszające historia pełne współczucia. Kto by pomyślał, że opowieść o maszynach budowlanych może być tak ujmująca. Zakończenia można interpretować na wiele sposobów, z których wszystkie pozwalają rodzicom/opiekunom udzielać cennych lekcji życia. Poza tym jesteś masz malucha, który ma obsesję na punkcie ciężkich maszyn, ta książka to zdecydowana wygrana! Wspaniałe ilustracje są dość pomysłowe i doskonale nadają się do ożywienia tej historii.

.

.

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

.

.

.

#koparkaikwiat #koparkaikaczuszka #wydawnictwofrajda 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)