19.10.22

Aleksandra Artymowska, Zagadkowe muzea w WarszawieWarszawskie muzea są pełne niezwykłych wyzwań i ukrytych zagadek. Ta książka pomoże wam je odkryć ;) 


Dzięki niej zobaczycie, co kryje się w skamieniałościach sprzed tysięcy lat i fiolkach dziewiętnastowiecznych lekarstw. Poznacie tajemnice tkwiące w szkieletach dinozaurów, średniowiecznych zbrojach i indonezyjskich maskach. 


Na kartach tej jakże interesującej książki znajdziecie, aż 17 miejsc wraz z mapą i zaznaczonymi muzeami. W środku poznamy Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Ewolucji, Wojska Polskiego, Muzeum Domków, Lalek, Gier i Zabawek, Muzeum Etnograficzne, Muzeum neonów, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Muzeum Historii Żydów Polskich. 


Książka zawiera dwa rodzaje zadań: część z nich przeznaczona jest do

rozwiązania w samej książce, a część do zabawy w trakcie wizyty w muzeum, co bardzo mi się podoba, ponieważ książka zachęca do wyjścia z domu i do odwiedzania  tych niezwykłych miejsc. Fajny pomysł na zwiedzanie z książką pod pachą ;) Znajdziecie w środku także przydatne informacje takie jak godziny otwarcia i adresy.


Porządna porcja wyzwań, wiedzy, zagadek, przygód i przede wszystkim świetnej zabawy! Z tą książką dzieci na pewno nie będą się nudzić w długie jesienne wieczory. Bardzo chętnie również zaopatrzyłabym się w taką publikację o muzeach europejskich ;) przepiękne, eleganckie wydanie z klimatycznymi ilustracjami :)

.

.

.

.

Podobają się Wam takie publikacje ?:)

.

.

.

.

.

#muzeum #publikacja #sztuka #kreatywnamama #naukaizabawa #wychowanieprzezzabawę #sztukadladzieci

#sztukazdzieckiem #pokazsrodek #książkadobranawszystko #czytaniezbliża #małaksiążkawielkiczłowiek #ksiazkaosztuce #czytamy #mamaczyta 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)