31.3.22

HarperKids Polska - Bing. Bajki 5 minut przed snem 2 // Bing. Czytajmy razem


HarperKids Polska -  Bing. Bajki 5 minut przed snem 2  // Bing. Czytajmy razem 

HarperKids Polska 


Zalet z czytania jest całe mnóstwo. Badania wykazują, że czytanie dziecku redukuje stres, poprawia pamięć, inspiruje, rozwija wyobraźnię, poprawia skupienie i koncentrację oraz poszerza słownictwo. To również po prostu  miłe zakończenie dnia i wyciszenie się, spędzenie czasu z rodzicem.


„Bajki 5 minut przed snem” to zbiór sześciu krótkich i prostych opowieści o przygodach króliczka Binga i jego przyjaciół. To także nauka np. miłości, empatii. Przepięknie zilustrowana, kolorowa na pewno przyciągnie wzrok niejednego czytelnika. Starsze dzieciaki zachęci do samodzielnej lektury, bo przeczytanie faktycznie zajmuje 5 minutek, a co najważniejsze duża czcionka nie zmęczy wzroku. W książce znalazły się opowieści: Nowy przyjaciel Binga, Wyprzedaż u Suli, Cześć, piesku; Lody na patyku; Żołędzie; Oddech smoka.
Bing. Czytajmy razem 

Ekscytująca odsłona książek o Bingu. 

Ted Dewan stworzył serię, która skupia się na dynamice między dzieckiem a rodzicem i która przemawia do nich obu w równym stopniu. Dzięki krótkim, powtarzalnym tekstom, odważnym, jasnym grafikom i atrakcyjnym postaciom, Bing oferuje zarówno rodzicowi, jak i dziecku przyjemne wrażenia z czytania oraz prostą, uspokajającą zasadę przewodnią – że cokolwiek się stanie, to normalne zjawisko i nic przez co można się  zdenerwować. W tej książeczce Bing gra na instrumentach muzycznych, sam się ubiera, maluje i próbuje nowych potraw, czyli mamy przedstawione codzienne sytuacje.


Idealna lektura dla fanów tego uroczego króliczka, do których zaliczają się moi dwaj synowie :) osobiście i mnie Bing zachwyca z każdą nową książeczką :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)