28.8.20

Marta Krzemińska - Dlaczego słońce świeci? // Dlaczego deszcz pada ?Wydawnictwo Wilga uraczyło nas dwoma arcyciekawymi książkami popularnonaukowymi. Mianowicie Dlaczego słońce świeci? oraz Dlaczego deszcz padaz? autorstwa Marty Krzemińskiej. 

 

Dlaczego słońce świeci? 

Okładka twarda 

Liczba stron 56

Z czego składa się słońce ? Jak działa zegar słoneczny ? Kiedy powstało Słońce ? Kiedy jest dzień ? Czy słońce czasem wybucha ? Kiedy powstało Słońce ? Jak duże jest Słońce ? Na te oraz wiele innych pytań znajdziecie w tej książce. 

 
Dlaczego deszcz pada ? 

Okładka twarda 

Liczba stron 56

Co to jest deszcz? Czy rośliny lubią deszcz ? Co to jest rosa ? Jak powstaje mgła ? Czy deszcz może być kwaśny ? Czy zwierzęta lubią deszcz ? To tylko niektóre z wielu pytań pojawiających się w książce. 


Książki są pełne kolorowych i przykuwających wzrok ilustracji. Oprócz oczywiście interesującego tekstu, który napisany jest prostym i i łatwym do zrozumienia  językiem. Na samym końcu znajdują się ważne informacje do zapamiętania. Bardzo podobają mi się obydwie publikacje, które na pewno ułatwią zrozumienie trudnych do wyjaśnienia kwestii, ale także zainteresują czytelnika różnorodnymi ciekawostkami. Chcecie poznać tajemnice Słońca oraz deszczu zapraszam do lektury. 

 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu ! 

 

Buziaki, Paulina

1 komentarz:

  1. Jakie cudne ilustracje <3 Jak to ładnie wygląda! Jestem zachwycona! Chociaż nie mam dzieci i na to się w najbliższym czasie nie zapowiada, na pewno będę o tym pamiętać, jeżeli przyjdzie mi szukać prezentu dla jakiegoś malucha!

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)