3.8.20

Peter Knorr, Doro Gobel, Jedziemy na wycieczkęWydawnictwo Babaryba
Okładka twarda 
Liczba stron 14

Wspaniała pogoda, weekend, czas na wycieczki. Rodziny wyjeżdżają z miasta, aby doświadczyć czegoś nowego. Wspaniała książka z ukrytymi przedmiotami „Jedziemy na wycieczkę ” autorstwa Doro Göbel i Petera Knorra: bez słów opowiada liczne historie. Czasami są ekscytujące, czasami zabawne, a czasami po prostu piękne.

I co zaskakujące, wszystkie są dość złożone. Nitki narracji biegną częściowo równolegle, częściowo krzyżują się - i za każdym razem, gdy sięgasz po książkę, możesz skoncentrować się na czymś innym.

Na odwrocie książki autorzy przedstawiają z imienia i nazwiska całą gamę osób, z których każda przeżywa własne małe przygody w książce i pojawia się na każdym z dwustronnych, tętniących życiem obrazków. Jest dziadek Krzysiekt, który naśmiewa się ze zmiany nakrycia głowy z każdego, kogo spotka. Wojtek pozwala swojemu nadmuchiwanemu krokodylowi pływać w strumieniu, a następnie goni go, aby go odzyskać. Mała dziewczynka znajduje body i od tej pory ma misję. Kurka Koko odnajduje szczęście (w postaci okruchów, które pożerający wujek Maciek zostawia wszędzie). Jest też bardzo słodka historia miłosna.


W książce znajduje się wiele do odkrycia: duże dzieci uwielbiają spójne historie (wspomniałam tylko niewielką część powyżej), które są kontynuowane na każdej stronie. Małe dzieci zauważają  każdy najmniejszy szczegół. A dorosłym gawędziarzom też nie łatwo się nudzić. Książka jest bardzo przemyślana, ilustracje są zachwycające, pełne drobiazgów, a kartonowe wydanie idealnie nadaje się dla małych rączek. Wertowana jest kilka razy dziennie. 

Polecam! 


Buziaki, Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)