15.5.20

Wojciech Widłak, Wesoły Ryjek i wiosnaWydawnictwo Media Rodzina
Liczba  stron :48
Okładka: twarda 

Wraz z biegiem miesięcy poznajemy z Wesołym Ryjkiem kolejną, ostatnią już porę roku. Wiosna to czas budzenia się przyrody do życia po zimie, pojawiania się pachnących kwiatów na drzewach, młodych liści i wyższych temperatur. Zabawne opowieści Wojciecha Widłaka oraz ciepłe ilustracje Agnieszki Żelewskiej idealnie wpisują się w tę kolorową porę. Bystry prosiaczek pójdzie na spacer, pobawi się z tatą na świeżym powietrzu, a także będzie poznawał cuda natury razem z rodzicami i swoim najlepszym przyjacielem – żółwiem przytulanką.
.
.
.
.
Już kolejny raz mam do czynienia z książkami Wojciecha Widłaka. Jednak z Ryjkiem spotykam się po raz pierwszy, ale już należy do grona bohaterów, którzy skradli moje serce. 

W części „Wesoły Ryjek i wiosna” znajdziemy historyjki o budzeniu się z zimowego snu, pierwszych wiosennych porządkach w garażu czy też o zabawach na świeżym powietrzu. Bardzo interesującym rozdziałem jest ten o Targach Książki. Łezka może się zakręcić w oku, bo przecież w tym roku zostały odwołane, jednak z powyższej książki mały czytelnik dowie się, czym takie targi są, co się na nich robi oraz co zrobić, jeśli się zgubimy. 

Przyjemna, przytulna, ciepła i wesoła lektura wprost idealna na wiosnę. Opowieści z morałem, z których każdy czytelnik coś wyniesie. Proste historyjki z życia wzięte o zwykłej codzienności, pełne niewymuszonego humoru, pozbawione przemocy i negatywnych emocji. Również podoba mi się większy format, który jest bardzo wygodny oraz twarda błyszcząca okładka. Obrazki są śliczne, tekst zabawny i prosty, a co za tym idzie dostosowany do najmłodszego odbiorcy. Bo wraz z Ryjkiem czytelnik poznaje świat i cały czas uczy się czegoś nowego.  Bystry Ryjek to bardzo uroczy i mądry bohater. Polecam!

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu! 

Buziaki, Paulina

1 komentarz:

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)

Copyright © 2014 RML. Nie tylko o książkach , Blogger