11.5.20

Chris Ferrie, Technologia kosmiczna dla maluchów // Fizyka jądrowa dla maluchów // Osiem małych planet


Uwielbiam książki, które trafiają już do najmłodszego odbiorcy, bo są napisane bardzo prostym językiem, bez trudnych pojęć i zagmatwanych tłumaczeń. 

Kartonowe pozycje Uniwersytetu Malucha są  krótko mówiąc doskonałe. Chris Ferrie jest fizykiem, ale i ojcem czwórki maluchów. Jego zdaniem żadne dziecko nie jest za małe, żeby wprowadzić je w cudowny świat nauki.

Z „Technologii kosmicznej dla maluchów” czytelnik pozna podstawowe prawa dotyczące tajemnic wypraw w przestrzeń pozaziemską. Dowiedzą się jakie siły są niezbędne, by rakieta mogła wystrzelić w kosmos.





„Fizyka jądrowa dla maluchów” przybliża  jądra atomów, czyli  jakie relacje łączą protony i neutrony i w jaki sposób jądro atomu uwalnia energię.





„Osiem małych planet” - ta książeczka po prostu skradła moje serce. Obrazki są bardzo kolorowe i każda z planet jest niesamowicie urocza. Od pierwszych stron przyciągają uwagę, a dodatkowym atutem są krótkie, wpadające w ucho wierszyki. A także wycięte koło, które od razu zwraca uwagę.







Seria Uniwersytet Malucha to bardzo ciekawy pomysł na naukę poprzez zabawę. Książeczki te dostosowane są do małych rączek - mały i lekki format, zaokrąglone rogi, twarda okładka. Nie zawierają wiele tekstu, a skomplikowane zagadnienia są wyjaśnione w prosty i ciekawy sposób. Na pewno zainteresują niejednego maluszka i wzbudzą jego wyobraźnię. Ogromny plus za piękne i przykuwające wzrok ilustracje. 

Serdecznie polecam!

Za egzemplarze dziękuję wydawnictwu Media Rodzina! 


Buziaki, Paulina

2 komentarze:

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)