14.5.20

Mądra Mysz - Pojazdy ratownicze // Zuzia smaży naleśniki
Jakże ogromnie się cieszę, że w końcu poznałam serię Mądra Mysz. Te kolorowe Książeczki dla dzieci to edukacyjna seria, w skład której wchodzą opowiadania o przygodach Zuzi czy o małym Maksie, przybliżające najróżniejsze zawody  „Mam przyjaciela…” oraz cykl pełen technicznych szczegółów „Maszyny i pojazdy” albo “Dawniej i dziś”.

Pojazdy ratownicze 
Okładka: miękka
Liczba stron: 24

„Maszyny i pojazdy” zaspokoją ciekawość każdego dziecka żądnego wiedzy o technicznych szczegółach najróżniejszych urządzeń. Cykl w pasjonujący sposób tłumaczy ich działanie, a wyposażone w fachowe szczegóły (a jednocześnie humorystyczne) ilustracje maszyn czy pojazdów przyciągną uwagę dziecka.

I-oo, i-oo! Straż pożarna, policja czy karetka pogotowia – świat pojazdów ratowniczych jest zaskakujący i bardzo ciekawy. Mama zabiera Anię i Marka do warsztatu samochodowego, gdzie stoją samochody z… niebieskimi „kogutami”. To dopiero atrakcja. Mechanik chętnie opowiada o różnych ciekawostkach związanych z tymi samochodami, pozwala zajrzeć do ich wnętrz.

Zuzia smaży naleśniki
Okładka: miękka 
Liczba stron: 24

Zuzia to rezolutna dziewczynka, która towarzyszy rówieśnikom w ważnych w ich życiu momentach, takich jak pierwszy dzień w przedszkolu, narodziny rodzeństwa, czy pierwsza wizyta u lekarza. Dzięki Zuzi dzieci mają szansę wcześniej poznać i oswoić nieznane dotąd sytuacje.

Tym razem mama Zuzi ma urodziny. Dziewczynka postanowiła przygotować świetną niespodziankę dla niej: naleśniki z sałatką owocową. Szymon jej pomaga. Dzieci potajemnie kroją, mieszają, próbują i rozlewają ciasto. Tata czuwa, by wszystko poszło zgodnie z planem. To będą najpyszniejsze naleśniki na świecie!


Bardzo podoba mi się seria Mądra mysz, w skald której wchodzi już ponad 30 książeczek. Pomogą one w przedstawianiu rzeczy, o których nie każdy rodzic może wiedzieć, o tym jak radzić sobie w nowych sytuacjach, tez z przeróżnymi emocjami czy rozwiązywać problemy. Jeśli aktualnie wasze dziecko jest żądne informacji w temacie pracy policjanta, śmieciarza, pielęgniarki, pilota bądź zwykłego piłkarza to ta seria na pewno rozwieje mnóstwo wątpliwości. Dziecko wyniesie z niej wiele cennych informacji. Mały lekki format, miękka okładka, kolorowe ilustracje na pewno zachęca niejednego czytelnika do zagłębienia się w lekturze. 

Za egzemplarze dziękuję wydawnictwu Media Rodzina! 


Buziaki, Paulina

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)

Copyright © 2014 RML. Nie tylko o książkach , Blogger