24.6.20

Agnieszka Sowińska, Przekroje: owoce i warzywaWydawnictwo Nasza Księgarnia 
Liczba stron: 28
Okładka : twarda 


Czy przygotowywanie jedzenia dziecku spędza Wam sen z powiek ? Czy Wasz niejadek niechętnie sięga po warzywa, w najlepszym wypadku rozrzuca jedzenie po kuchni ? Jeśli macie w domu niejadka, któremu owoce i warzywa nie w głowie to chciałabym Wam pokazać wspaniałą książkę . 

Agnieszka Sowińska stworzyła książkę o owocach i warzywach. Ale książkę nie byle jaką! Skierowaną teoretycznie do najmłodszych, ale wydaje mi się, że kolorowe ilustracje i sympatyczni bohaterowie na pewno zainteresują starszego czytelnika. Bo świat, do którego zaprasza nas autorka jest wręcz  fascynujący, wzbudza w nas zachwyt i zainteresowanie ! 
Przekroje: owoce i warzywa jak już sam tytuł wskazuje to książka obrazkowa, w której znajdziemy przekroje kilkunastu najpopularniejszych warzyw - jabłka, fasolki, borówki amerykańskiej, buraka, cukinii i wielu innych. Natomiast na pierwszej stronie poznajemy bohaterów tej niezwykłej książki - składniki odżywcze, witaminy, minerały, którzy zostali przedstawieni jako istotki, stworki - do końca nie wiem jak ich określić :D I tutaj czytelnik ma zadanie - musi sprawdzić co bohaterowie robią w domku - konkretnym warzywie lub owocu. Poza tym maluch dowie się, że każdy z bohaterów jest inny, np. błonnik pęcznieje pod wpływem wody, a witamina C to złota rączka. 

Mogłabym ciągle przeglądać te książkę i chyba się nie znudzę. Obrazki są niesamowicie kolorowe, radosne, pozytywne i optymistyczne. Każdy z bohaterów jest inny, więc zajmuje się czymś innym w swoim owocowo-warzywnym domu, jedni pracują, inni odpoczywają, spotykają się ze znajomymi. Niebywała staranność, precyzja, która zachęca do dyskusji, wyszukiwania elementów na rysunki, uczy spostrzegawczości i ćwiczy pamięć. 
Doskonała pozycja nie tylko do zabawy, ale i nauki. Przede wszystkim uczy, że należy jeść owoców i warzywa, bo to niebywałe żródło cennych witamin, składników odżywczych i energii. Sama po obejrzeniu miałam ochotę, aby od razu skosztować jabłko. 

Myślę, że ta piękna, barwna publikacja, w dużym formacie i twardej kartonowej oprawie zainteresuje małego, jak i dużego czytelnika. Doskonały pretekst, aby porozmawiać z dzieckiem na temat zdrowego odżywiania oraz zachęcić niejadka do jedzenia.

Serdecznie polecam! 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia! 


Buziaki, Paulina

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)

Copyright © 2014 RML. Nie tylko o książkach , Blogger