10.1.23

Szczęście Mikołajka!MIKOŁAJEK, JAKIEGO JESZCZE NIE ZNACIE!


Strasznie fajnych mam kumpli. Nigdy się nie nudzimy i dużo się wygłupiamy. Tylko pani w szkole zawsze wtedy załamuje ręce, a mama Alcesta nie daje mu deseru.


To nie wszystko! Mam jeszcze autorów. Też kiedyś nie wiedziałem, co to znaczy. Ale chodzi o to, że ktoś mnie kiedyś wymyślił. To byli René Goscinny i Jean-Jacques Sempé. Kumple tacy jak ja i Alcest. Gdy opowiem o tym chłopakom, to będą mi zazdrościć na całego! Szczęście Mikołajka to opowieść o Mikołajku, jakiego jeszcze nie znacie, oraz historia pewnej przyjaźni, bez której nic by się nie wydarzyło.


Na podstawie książek Renégo Goscinnego i Jeana-Jacques'a Sempégo wzbogacona o 100 kolorowych ilustracji bliskich kultowym wizerunkom autorstwa Sempégo. To sentymentalna podróż dla fanów Mikołajka, która odkrywa tajemnice światowego fenomenu, napisana przez Anne Goscinny, córkę Goscinnego i autorkę bestsellerowej serii przygód o Lukrecji.


Powieść powstała na podstawie pierwszego pełnometrażowego filmu animowanego o Mikołajku, który miał premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes!

.

Wreszcie kolejna wspaniała publikacja i inspiracja dziełem Sempégo i Gościnnego. Cudownie było znów przenieść się w świat Mikołajka, w ten rytm i delikatność, które zawsze czyniły go tak czarującym. Uwielbiam tego bohatera, którego już teraz pokochali moi dwaj synowie. Wysoka rekomendacja tego małego klejnotu! Lektura sprawiła nam ogromną przyjemność i radość. A już niedługo pojawi się na ekranach :) 

.

.

.

Lubicie Mikołajka ? :)

.

.

.

.

#mikołajek #czytamdziecku #mamaczyta #bookworm #kidsbookstagram #littlebookworm #dzieciństwo #kochanieprzezczytanie #całapolskaczytadzieciom #jestemmamą #mojewszystko #bookoftheday 

#booksbooksbooks #czytaniejestfajne 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)