28.1.23

Maria Isabel Sanchez Vegara, Pablo PicassoMaria Isabel Sanchez Vegara, Pablo Picasso  

Smartbooks 

Okładka twarda 

Liczba stron 32 


Autorka Isabel Sánchez Vegara przez ponad 15 lat pracowała w czołowych agencjach reklamowych. Kiedy została ciocią zdała sobie sprawę, że chociaż istnieje wiele książek opisujących chłopców i mężczyzn, którzy byli odważni i żądni przygód, i którzy odcisnęli piętno na świecie, było to znacznie mniej widoczne, gdy szukało się podobnych przykładów kobiet i dziewcząt. I tak narodziła się seria Mali wielcy. Padło Picasso - wielki artysta XX wieku, malarz, rzeźbiarz, grafik, poeta. Dorastał w  artystycznym domu, a swój m pierwszy obraz namalował w wieku dziewięciu lat. Jego tata był nauczycielem plastyki i  pomagał rozwijać talent syna , ucząc go malować.


Picasso najpierw przeniósł się do Barcelony, a następnie do Francji, gdzie odniósł znaczący sukces i stał się jednym z  najbardziej wpływowych artystów XX wieku. Jego styl  zainspirował wiele nurtów w sztuce, muzyce i literaturze, które obserwujemy do dziś. Ta interesująca publikacja zawiera stylowe i kolorowe ilustracje  oraz  dodatkowe fakty z tyłu , w tym  biograficzną oś czasu ze zdjęciami historycznymi i szczegółowy profil życia artysty.


Ta interesująca  publikacja zawiera stylowe ilustracje oraz dodatkowe fakty na końcu, w tym biograficzną oś czasu z historycznymi zdjęciami i szczegółowy profil niesamowitego życia. Bardzo polecam całą serię :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)