23.1.23

Flavia Z. Drago, Gustaw, nieśmiały duszekFlavia Z. Drago, Gustaw, nieśmiały duszek!

Wyd. Świetlik 


Książkę zamówiłam w TaniaKsiążka.pl 


Gustaw to mały duszek. Lubi przechodzić przez ściany, sprawiać, żeby przedmioty latały i świeciły w ciemności, a przede wszystkim uwielbia grać na skrzypcach. Gustaw ma jednak pewien problem - jest bardzo nieśmiały. Niektóre z pozoru proste rzeczy, dla niego są bardzo trudne, na przykład stanie w kolejce czy rozmowy z innymi potworkami. Duszek bardzo chciałby mieć przyjaciół, dlatego pewnej nocy zbiera się na odwagę i wysyła znajomym wyjątkowe zaproszenie na swój koncert skrzypcowy. Czy Gustaw w końcu odnajdzie prawdziwych przyjaciół?


To naprawdę urocza i pięknie wydana o formacie większym niż A4 i jest wypełniona grubymi, matowymi stronami kolorowych ilustracji i tekstu. Gustaw jest duchem, bardzo nieśmiałym i desperacko chce poznać inne, więc próbuje ukryć się obok nich, mając nadzieję, że go zauważą. Ale kiedy nadal go nie widzą, Gustaw ma pomysł, zaprasza ich wszystkich na swój koncert skrzypcowy, ale czy któryś z nich się pojawi?
Gustaw jest tak nieśmiały, że trudno mu wejść w interakcje z innymi postaciami w mieście,l. Myślę, że wiele dzieci będzie w stanie utożsamić się z Gustawem. Wie, że musi być odważny i dlatego jest tworzony koncert skrzypcowy w Święto Zmarłych.


Historia ta  jest pełna życia, humoru i empatii. Jasne róże i pomarańcze łączą się z odcieniami ziemi i chłodnymi niebiesko-zielonymi, tworząc słodką, delikatną i zabawną narrację. Mieszane ilustracje są pełne kolorów i wzorów, a autorka nigdy nie przegapi okazji, by dodać ujmująco upiorne szczegóły na każdej stronie.


Historia jest bardzo słodka i po prostu uwielbiam to, jak się kończy. To wspaniały komunikat i mam nadzieję, że pomogą dzieciom, które są bardzo nieśmiałe w kontaktach z rowieśnikami. Zdecydowanie polecam tę książkę każdemu, a szczególnie dzieciom, które są nieśmiałe. 


Z dużą ilością serca, dowcipu i uroku, „Gustaw. Nieśmiały duszek” to wspaniała książka z obrazkami, którą możesz dodać do swojej biblioteki :)


Zajrzyjcie do zakładki książki dla dzieci 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)