20.1.23

Catherine Baar, Czternaście wilków


Czternaście wilków 


To prawdziwa historia trzech watah wilków, które zostały ponownie wprowadzone do Parku Narodowego w Stanach Zjednoczonych. Ilustracje są piękne, a konstrukcja słów (czcionka) i układ sprawia, że jest niezwykła i interesująca dla czytelników.


W bajkach wycie wilków przyprawia nas o dreszcze. Polowano na nich, schwytano i wygnano z wielu krajów. Kiedy wilki zniknęły z Parku Yellowstone w latach trzydziestych XX wieku, ekosystem zaczął się załamywać. Ogromne stada łosi roiły się i wyjadały wszystko, niedźwiedzie głodowały, rodziny królików kurczyły się, a ptaki odlatywały do nowych domów. Rośliny zniknęły, drzewa uschły, a rzeki meandrowały, sytuacja nie wyglądała dobrze aż do 1995 r., kiedy dzikim wilkom pozwolono wrócić do parku. Potem wszystko zaczęło się zmieniać na lepsze. Oto historia ich powrotu do domu.


„Czternaście Wilków” to wspaniale ilustrowana historia, która sprawia, że informacje oparte na faktach są niezwykle wciągające i urzekające. Ta książka doskonale łączy się z wszelkimi tematami dotyczącymi ekosystemów i zagrożonych gatunków. Sposób, w jaki historia zmienia postrzeganie wilków przez dzieci (lub każdego czytelnika), jest cudownym akcentem i stanowi świetną dyskusję na temat konotacji i stereotypów. Niesamowicie różni się też od innych książek, a jakość grafiki i samo wydanie jest po prostu obłędne.


To było naprawdę niesamowite zobaczyć i zrozumieć, jak jeden rodzaj zwierząt może zmienić cały obszar! Gorąco polecam. 

.

.

.

Co myślicie ? :)

.

.

.

.

.

#czternaściewilków #wilki #wolf #wolves #kochanieprzezczytanie #całapolskaczytadzieciom #jestemmamą #mojewszystko #bookoftheday 

#booksbooksbooks #czytaniejestfajne #bookstagram #bookworm #booklover #bookish #booknerd #bookaddict #bookaholic #booklove #BookNow #bookphotography #booking #flatlaypolska #bookporn #booklovers 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)