24.1.23

Kristin Hannah, Magiczna chwila


Kristin Hannah, Magiczna chwila

Świat Książki 


 Mała dziewczynka wyłania się z lasu  tylko w towarzystwie wilka i jest uważana za niemą ze względu na brak interakcji. Gdy miejscowi walczą o odkrycie tożsamości dziewczyny i jej przeszłości, sprawa okazuje się kłopotliwa. Lokalne organy ścigania zdają sobie sprawę, że ta dziwna sytuacja ich przerasta. Jeden z miejscowych funkcjonariuszy wzywa swoją siostrę, znaną psycholog, do pomocy w tej kłopotliwej sprawie. Julia pracuje niestrudzenie, próbując odkryć tajemnice przeszłości dziewczynki. Nadaje jej imię Alice i powoli zaczynają podejmować kroki w kierunku odkrycia prawdziwej tożsamości wraz z jej tragiczną przeszłością.


Nie mogłam się oderwać od Magicznej chwili. Była porywająca od początku do końca, oferując chwile złamanego serca, sentymentu i tajemnicy.

Główny wątek tej opowieści obraca się wokół znalezienia młodej dziewczynki w wieku około sześciu lat, która wyłania się z gęstego lasu w towarzystwie tylko wilka. Wydaje się to dość niewiarygodne, ale dzięki pracy autorki nad tą książką dowiadujemy się, że było wiele przypadków „dzikich” dzieci pozostawionych samym sobie na bezludnych obszarach na całym świecie. 


Fantastyczny początek i ogólna koncepcja powieści. Sposób, w jaki Hannah wymyśla scenę i wczesna intryga otaczająca prawdziwą tożsamość tej dziewczyny, zachęciły mnie do przewracania strony za stroną w dość zawrotnym tempie.


Powieść skupia się na wątłych relacjach siostrzanych . Mamy Julię, która przechodzi kryzys zawodowy, ale zostaje wezwana przez swoją siostrę z do pomocy w sprawie dziewczyny. Podobała mi się dynamika i problemy, które pojawiły się między dwiema siostrami w miarę rozwoju historii. Mamy również wgląd w szereg innych postaci drugoplanowych i ich osobisty wpływ na omawianą sprawę. Podobały mi się te interakcje.Ponadto jesteśmy wtajemniczeni w dwa oddzielne romanse, co równoważy tajemniczy charakter opowieści.


Fascynująca  opowieść o połączeniu, rozłączeniu, nadziei, odwadze, tajemnicy, objawieniach i przynależności. Tym wydaniem Kristin Hannah stworzyła kolejny emocjonalny współczesny dramat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)