8.8.19

[PRZEDPREMIERA] Zofia Stanecka, Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka


Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Liczba stron: 40
Data premiery: 2019-08-14

„Tuli Tuli opowiada kto, gdzie mieszka” to zachwycająca i przepięknie zilustrowana seria edukacyjna dla najmłodszych. Każda książka prezentuje inne środowisko życia i nowego bohatera, dzięki któremu poznajemy wiele przyrodniczych faktów i ciekawostek o zwierzętach i roślinach.

Tuli Tuli to uroczy duszek opiekuńczy, który mieszka na Ziemi. Podróżuje po niej szukając różnorodnych stworzeń, których jest bardzo ciekawy. Słucha ich opowieści, sam snuje opowieści i przekazuje je dalej. W tej przepięknej publikacji głównym bohaterem jest zielony żółwik z plamką na nosku – Pikin. Tuli Tuli przybliża nam jego historię od momentu wyklucia się z jaja pewnej księżycowej nocy. Wraz ze swoim rodzeństwem, aby przetrwać oczywiście musiał dostać się jak najprędzej do oceanu. Na szczęście mu się to udaje i rozpoczyna przygodę w oceanie. Czeka na niego wiele niesamowitych podróży, w które zabiera czytelnika.
 
Przeglądając strony obserwujemy jak Pikin rośnie, pięknie się rozwija i uczy wielu rzeczy o otaczającym go środowisku. A podwodny świat jest zachwycający, fascynujący i ogromny! Tak wiele się w nim dzieje. Ale uwaga, trzeba się też mieć na baczności. Na małe zwierzątka czyha także wiele niebezpieczeństw…

Pikin dowiaduje się między innymi kto składa jaja, jakie ptaki żyją nad oceanem,  co robią delfiny. Ciekawy czytelnik zaspokoi swoją wiedzę o takie wiadomości jak co jedzą żółwie, ile żyją lat, co im zagraża i jakie są ich rodzaje. Ten wspaniały i tajemniczy świat znajduje się na wyciągniecie ręki. 
 
„Tuli Tuli opowiada kto, gdzie mieszka” to zapierająca dech w piersiach publikacja. Sympatyczny bohater, bardzo wartościowa treść, bogactwo kolorów i przepiękne ilustracje przyprawiają o zawrót głowy. Plusem jest także duże kartonowe wydanie oraz sporych rozmiarów czcionka. Dzięrki niej oczy się nie zmęczą. Książka ma ogromny walor edukacyjny – dziecko dowie się z niej wiele interesujących faktów na temat życia w oceanie. Dodatkowym atutem jest także rozdział dotyczący problemu zaśmiecania środowiska.

Doskonała propozycja na prezent. Jak najbardziej polecam!

Za egzemplarz serdecznie dziękuję wydawnictwu!

 Buziaki, Paulina

1 komentarz:

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)