11.8.19

Agnieszka Frączek, Berek literek


Wydawnictwo Mamania
Liczba stron: 60
Okładka: twarda

Kiedy tylko spostrzegłam tę pozycję w nowościach wiedziałam, że musi się znaleźć na mojej półce.

Berek literek to książka autorstwa Agnieszki Frączek (doktor habilitowana językoznawstwa, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim. Z pasją bada zabytki leksykografii, tworzy też współczesne słowniki. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o polszczyźnie).


Po przejrzeniu muszę stwierdzić, że autorka jest wprost genialną osobą. Bawi się słowami, wyobraźnią, zaraża humorem. A ta książka spokojnie może rozbudzić miłość do czytania i naszego pięknego języka. W tej publikacji autorka zawarła cały rozbrykany alfabet. Każdej literce poświęciła uwagę, a wierszyki są fenomenalne. Nieraz można złamać sobie język, ale rymowanki te sprawią wiele radości i frajdy, więc nic nie szkodzi jeśli się przejęzyczymy.


Książka została wydana w bardzo dużym formacie, ze śliskimi kartkami. Wydanie jest naprawdę solidne z dużą czcionką, która na pewno ułatwi czytanie maluchom. Na uwagę również zasługują przepiękne, przykuwające uwagę kolorowe ilustracje. Z taką książką będzie można wszędzie wygodnie usiąść – przy stole, na łóżku, na podłodze czy na fotelu. Mimo dużego formatu jest bardzo poręczna, wygodna i lekka.


Książka idealnie nadaje się do nauki liter w domu. Bo autorka wspaniale połączyła naukę z zabawą. Ja jestem zachwycona. Jeśli szukacie dla kogoś prezentu, ta pozycja będzie idealna.


Serdecznie polecam!

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu.

1 komentarz:

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)