22.8.19

Nauka i zabawa. Wydawnictwo Egmont

Wydawnictwo Egmont
Okładka: twarda
Liczba stron: 20

Nauka i Zabawa to seria, która pozwoli maluchom zrobić pierwszy krok w kierunku zdobywania umiejętności niezbędnych na wstępnym etapie edukacji, a przy okazji – miło spędzić czas w towarzystwie bohaterów znanych z kreskówek.  Dzieci nie będą mogły się oprzeć, aby uczyć się ze swoimi ulubionymi bohaterami. W serii ukazały się książki poświęcone poznawaniu cyferek, liter, kolorów, przeciwieństw i kształtów.  

Tomek i Przyjaciele oraz Dzień, w którym Heniś poznał kolory
Dzięki tym książeczkom maluszek poznaje kolory takie jak czerwony, zielony, żółty czy biały. Według mnie to idealna pozycja, aby rozpocząć przygodę z podstawowymi barwami.


Bing. Przeciwieństwa
Wraz z Bingiem i jego przyjaciółmi poznajemy relacje pomiędzy przedmiotami i osobami oraz określających je wyrazów. Dzięki tej książeczce wskazywanie i nazywanie w bezpośrednim otoczeniu przeciwieństw, takich jak ciężki – lekki albo mały – duży, stanie się znakomitą i rozwijającą zabawą. 


Dzień, w którym Heniś poznał cyfry oraz Kot-o-ciaki. Cyfry
Dzięki tym pozycjom maluszek może rozpocząć swoją przygodę z matematyką. Ma okazję oswoić się z koncepcją liczenia w zakresie od 1 do 10 i poznać graficzne wizerunki cyfr, a wszystko to na zabawnych i kolorowych przykładach.Kot-o-ciaki. Kształty
Doskonała pozycja do poznawania prostych form obecnych w najbliższym otoczeniu dziecka, takich jak koło, trójkąt czy kwadrat, a także tych bardziej złożonych – jak gwiazda. Dzięki tej książeczce wskazywanie i nazywanie kształtów oraz ich kombinacji stanie się znakomitą i rozwijającą zabawą. „Nauka i zabawa” to idealny pomysł na prezent. Wydanie jest bardzo solidne, w twardej oprawie, bezpieczne z zaokrąglonymi rogami i z kartonowymi stronami. Żadne dziecko podczas przeglądania nie zrobi sobie krzywdy. W książeczkach znajduje się mnóstwo kolorowych ilustracji, pięknych barw i sympatycznych, uroczych bohaterów. Głównym atutem jest walor edukacyjny, ponieważ z każdej książki dziecko czegoś się nauczy. Mądre, kolorowe i zabawne.

Serdecznie polecam!

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu!

3 komentarze:

  1. To rzeczywiście dobry pomysł na prezent. Takie książeczki są super.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nauka z bajkowymi ulubieńcami na pewno będzie bardzo miła i owocna. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Mamy cyfry i kształty, bo na tej płaszczyźnie jeszcze muszę popracować z Jasiem, gdyż resztę już zna. A za kilka lat książeczki przydadzą się i mojej Olci. :)

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)