30.7.19

Garth Stein, Sztuka ścigania się w deszczu


Tytuł oryginału: The Art of Racing in the Rain
Wydawnictwo W.A.B. 
Liczba stron: 304
Okładka: miękka

Poznaj psa, który pokaże światu, jak być człowiekiem. Powieść, na podstawie której powstał film z Milem Ventimiglią, Amandą Seyfried i Kevinem Costnerem w rolach głównych. Enzo jest pewien, że w następnym wcieleniu będzie człowiekiem. Dlatego teraz uważnie obserwuje otaczający go świat i dochodzi do zadziwiających spostrzeżeń. Największym wzorem do naśladowania jest jego pan, Denny: wspaniały mąż i ojciec oraz zaufany przyjaciel. Enzo zrobiłby dla niego wszystko. Kiedy żona Denny’ego umiera, a jemu samemu grozi, że straci prawa do opieki nad córką, tylko Enzo może mu uświadomić, co tak naprawdę w życiu jest ważne.
.
.
.

Książka, dla której zarwałam nockę, a naprawdę nie zdarz się to za często!

Fascynująca historia z mocnym zwrotem akcji, który zmienia wydarzenia z życia Denny'ego. I choć czas test życia czeka na Enzo, jego wierny przyjaciel pozostaje lojalny i niezachwiany przez cały czas, wzmacniając szeroko rozpowszechnione przekonanie, że psy naprawdę są najlepszym przyjacielem człowieka.

Emocjonalna opowieść. Gorąco polecam każdemu, kto przeżywa trudne chwile. Historia ta pokazuje, że nigdy nie jesteśmy sami, nawet w czasach kryzysu i rozpaczy; przypomina nam, że miłość nie ogranicza się do stworzeń tylko dwóch nogach.

„Sztuka ścigania się w deszczu” to nie tylko opowieść o psie, to historia o ludzkich losach, które dotknęły radość, tragedia, porażka, sukces i ostateczny triumf nad niesamowitymi przeciwnościami losu. To opowieść o życiu i śmierci oraz o tym, jak te dwie rzeczy są ze sobą nierozerwalnie związane. Przepiękna historia miłosna dla naszych czworonożnych przyjaciół, dzięki któremu otrzymali głos. Niezwykła książka, która zarówno łamie serce, jak i obowiązkowa lektura dla miłośników psów.

Serdecznie polecam!

2 komentarze:

  1. Kiedyś, gdzieś mi ta książka minęła, ale nie spodziewałam się, że będzie tak wartościową. Chętnie przeczytam. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. "Sztuka ścigania się w deszczu" to niesamowicie wzruszająca i pełna emocji historia, która jednak wywołuje uśmiech na twarzy i niesie ze sobą sporo ciepła. Jej lektura to prawdziwa przyjemność, więc polecamy gorąco wraz z Tobą! :) Świetna recenzja!

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)