21.7.19

Akademia Mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę - Wydawnictwo Egmont


Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek dla najmłodszych. Wydawane w różnych kształtach i formatach, które zachęcają maluszków do nauki przez zabawę. Każda publikacja to wspaniała rozrywka wspomagająca rozwój dwulatków i trzylatków. Kartonowe książeczki z wyciętymi kształtami, ruchomymi obrazkami rozwijają zdolności manualne, a także poruszają bliskie maluchom tematy i zaspokajają ich ciekawość.

Bobas Odkrywa Naukę to nowa seria Akademii Mądrego Dziecka od Wydawnictwa Egmont. Te cztery bardzo interesujące pozycje omawiają dość trudne tematy, ale w bardzo przystępny sposób. 


Książeczki te wpisują się w  modny na całym świecie nurt edukacji STEM, która składa się takich dyscyplin jak: nauki przyrodnicze (Science), technologia (Technology), inżynieria (Engineering) i matematyka (Math). Jest to koncept w celu zwiększenia udziału tych dziedzin w edukacji, aby pomóc dzieciom budować powiązania pomiędzy nimi i lepiej je rozumieć. STEM ma zadanie rozwijać od najmłodszych lat zainteresowanie przedmiotami ścisłymi. Dlatego najnowsza seria „Bobas odkrywa naukę” pomoże już na etapie pierwszych miesięcy wprowadzić zalążek tego systemu.

„Termodynamika”, „Fizyka kwantowa”, „Grawitacja”, „Energia odnawialna” to kilkustronicowe książeczki zbudowane z krótkich, zrozumiałych tekstów. Proste zdania zdecydowanie ułatwią rodzicom wytłumaczenie zjawisk zaprezentowanych w tych uroczych publikacjach. 

„Energia odnawialna” opowiada o otulającym Ziemię kocyku – takim samym jaki ma dzidziuś. Zwraca również uwagę na gazy cieplarniane oraz jak dbać o naszą planetę. Z „Grawitacji” dziecko dowie się dlaczego upuszczona kluska spada na podłogę, o co tak naprawdę chodzi z przyciąganiem i co robi grawitacja na placu zabaw? „Termodynamika” to opowieść o słońcu oraz jaki ma wpływ na Ziemię. Natomiast „Fizyka kwantowa” to zabawa z kotkiem w chowanego. Dzidziuś szuka kotka, który schował się do pudełka.

Akademia Mądrego Dziecka to solidne i bezpieczne wydanie w kartonowej oprawie z zaokrąglonymi rogami. Maluszek podczas przeglądania na pewno nie zrobi sobie krzywdy, a format jest idealnie dostosowany do małych rączek. W książeczkach pojawia się mnóstwo kolorowych ilustracji oraz uroczych bohaterów bobasków. Z każdej książki dziecko wiele się nauczy, a sam rodzic może nadrobić zaległości ;)

Książeczki przeznaczone są dla dzieci do 2 lat.

Serdecznie polecam!

Za egzemplarze dziękuję wydawnictwu Egmont!

Buziaki, Paulina

3 komentarze:

  1. Cenią sobie książki, które nie tylko bawią, ale i uczą, więc ta seria jest idealna. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Połączenie zabawy z nauką to coś, co uwielbiam!

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo inspirujący artykuł. Pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)