26.7.19

Edyta Zając, Rodzic najlepszy pod słońcem. Cztery kroki do szczęśliwego dzieciństwa Twojego dziecka

Wydawnictwo Sensus
Liczba stron: 232
Okładka: miękka

Najlepszy rodzic pod słońcem, czyli jaki? Perfekcyjny, nieomylny i bezbłędny? Oddający sto procent swojego czasu dziecku czy może cieszący się własną, niezależną częścią życia? Czy można stać się najlepszym rodzicem, jeśli ma się za sobą trudne doświadczenia i nie raz, i nie dwa dokonało się nie najlepszego wyboru wychowawczego?

Rodzicielstwo to nieustający rozwój. Tę piękną przygodę zaczynamy jako czysta kartka i wraz z kolejnymi miesiącami uczymy się znaczenia słów "spełnione rodzicielstwo". I choć każdy z nas od czasu do czasu popełnia błędy lub podejmuje niezbyt dobre decyzje, nic nie jest stracone. Zawsze przecież można zacząć od nowa. Najlepszy pod słońcem rodzic jest w każdym z nas - trzeba tylko obudzić go ze snu.

Rozpocznij miesiąc pracy nad piękniejszym rodzicielstwem: zbuduj pokłady cierpliwości, z których możesz czerpać bez końca, zadbaj o konsekwencję w działaniu i stwórz dzięki temu szczęśliwy dom, stwórz z dzieckiem piękną relację, zadbaj o swój rozwój, który będzie inspirować Twoje dziecko do własnych poszukiwań

W ciągu tych czterech tygodni przepracujesz najważniejsze tematy związane z Twoim kluczowym życiowym zadaniem - byciem matką lub ojcem. Przeanalizujesz to, co wydarza się w Twojej psychice, nastawieniu i emocjach, gdy wchodzisz w rolę rodzica. Ze swoich obserwacji wyciągniesz budujące wnioski i na ich podstawie wprowadzisz zmiany, które uczynią Cię rodzicem najlepszym pod słońcem, czyli szczęśliwym!
.
.
Edytę Zając zaobserwowałam już jakiś czas temu na Instagramie. Jej konto jest dla mnie idealne. Pani Edyta dzieli się ze swoimi obserwatorami nie tylko swoją wiedzą psychologiczną, tworzy comiesięczne listy przeżyć, pisze bloga poświęconego psychologii właśnie, ale również pokazuje zdjęcia przepięknego domu ;) Jak tylko zobaczyłam, że pojawi się książka autorki „Rodzic najlepszy pod słońcem. Cztery kroki do szczęśliwego dzieciństwa Twojego dziecka” wiedziałam, że muszę przeczytać tę publikację. Niedawno zapoznałam się również z lekturą „30 dni do zmian”, która mnie zachwyciła.

„Rodzic najlepszy pod słońcem. Cztery kroki do szczęśliwego dzieciństwa Twojego dziecka” składa się z czterech części. W pierwszej autorka skupia się na cierpliwości i znajdziemy w niej odpowiedzi na takie pytania jak:  Jak stres wpływa na funkcjonowanie człowieka? Co robić, kiedy wszystko wymyka się spod kontroli? Szeroko omawia także krzyk. W drugiej stara się zrozumieć dziecko, czyli jak sobie radzić ze zmianami w życiu dziecka czy jak zgasić negatywne zachowania. Trzecia część zatytułowana „Piękna relacja z dzieckiem” koncentruje się na wybaczaniu oraz śnie. Ostatnia dotyczy spełnienia w roli rodzica. Ponadto autorka zachęca nas do leniuchowania z dzieckiem,  do tworzenia tradycji rodzinnych bądź stworzenia co miesięcznej listy przeżyć. W książce znajduje się również wiele ćwiczeń, pomysłów na zabawy z dziećmi, próby podjęcia wspólnych aktywności.

Oczywiście po tę książkę powinni sięgnąć przede wszystkim rodzice. Wiadomo, że ich ta tematyka pewnie zainteresuje i dotyczy. Ale spokojnie wiele przydatnych informacji i rozwiązań znajdą psycholodzy, pedagodzy, nauczyciele. Pani Edyta zwraca uwagę na to co w wychowaniu jest najważniejsze i gotowe wskazówki podaje wręcz na tacy. Mnie lektura książki bardzo zaciekawiła i na pewno będę do niej niejednokrotnie wracać.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu!  

2 komentarze:

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)