27.7.19

Akademia Mądrego Dziecka. Mój Zeszyt Obserwacji PrzyrodniczychAkademia Mądrego Dziecka to seria książeczek dla najmłodszych dzieci w różnych kształtach i formatach, które zachęcają do nauki przez zabawę. Każda publikacja to wspaniała rozrywka wspomagająca rozwój. Kartonowe książeczki z wyciętymi kształtami, ruchomymi obrazkami, a także proste kolorowanki dla maluchów, barwne wydzieranki czy książeczki ze zmywalnym pisakiem świetnie rozwijają zdolności manualne, a przy okazji poruszają bliskie maluchom tematy i zaspokajają ich ciekawość.

Akademia mądrego dziecka. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
Seria zeszytów przyrodniczych z zadaniami zachęca dziecko do przeprowadzenia obserwacji drzew, owadów, przyrody go otaczającej. Krótkie zadania do przeprowadzenia w terenie, ale także wycinanki i kolorowanki pozwalają utrwalić zdobytą wiedzę.

Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych: Drzewa to publikacja poświęcona roślinom. Z książki czytelnik pozna odpowiedzi na takie pytania : jakie zwierzęta mieszkają na drzewach, w jaki sposób drzewa ze sobą rozmawiają, które drzewo zrzuca igły na zimę. Ponadto w książce zostały zaprezentowane różne gatunki drzew oraz ich liście.


W Moim zeszycie obserwacji przyrodniczych: Pożywienie autorzy zachęcają do spojrzenia na to, co się je w zupełnie inny sposób. Dzięki jedzeniu żyjemy, rośniemy i się rozwijamy. jest ono bardzo ważne w naszym życiu dlatego autorzy przybliżają między innymi zasady zdrowego odżywiania, temat alergii pokarmowych, hodowanie roślin, żywność wysoko przetworzoną oraz substancje dodatkowe. Prawdziwe kompendium dla najmłodszych z przepisami na pyszne i zdrowe dania.Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych: Owady to różnorodny i kolorowy świat istot, które żyją obok nas. Czy potrafisz sobie wyobrazić lato bez cykania świerszczy i bzyczenia pszczół? Czy wiesz jak wyglądałaby łąka bez nocnych motyli i trzmieli? Jak brzmi naukowa nazwa biedronki? Na te  i inne pytania należy szukać odpowiedzi w zeszycie.Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych: Przyroda w mieście zaprasza do poznawania roślin i zwierząt żyjących w  samym centrum miasta. Plus masa bardzo interesujących zadań do wykonania.Każdy z zeszytów składa się z 40 stron w  dużym formacie A4 w miękkiej okładce. Uważam, że taka okładka świetnie się sprawdzi w terenie. Dziecko może zabrać zeszyt ze sobą np. na łąkę czy do lasu i na pewno się nie zmęczy, a porówna różnorodne zwierzątka czy drzewa.  Ilustracje są czytelne i utrzymane w pięknych kolorach, a papier idealnie nadaje się do malowania, wklejania i wycinania. Zeszyty te przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-7 lat.

W każdej książce znajduje się wiele ciekawych zadań, wymagających obserwacji otoczenia czy swoich nawyków. Dzieci czeka zabawa z nożyczkami, klejem, farbami. To fantastyczna seria, przy której dzieci na pewno nie będą się nudzić. Zabawa i nauka gwarantowane!

Serdecznie polecam!

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Egmont!

1 komentarz:

  1. Świetnie, że tak wartościowe książki dla dzieci powstają. ��

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)