11.7.19

Christopher Kelly, Mark Eisenberg, Chyba umieram

Tytuł oryginału: Am I dying?
Wydawnictwo Insignis
Liczba stron:
Okładka: miękka

Przekrojowa, utrzymana w lekkim tonie biblia hipochondryka, którym po trosze jest każdy z nas, autorstwa dwóch lekarzy nowojorskiego Uniwersytetu Columbia, którzy omawiają dziesiątki symptomów i doradzają, kiedy wyluzować, kiedy umówić się na wizytę lekarską, a kiedy udać się na pogotowie.

Autorzy, dr Christopher Kelly i dr Marc Eisenberg, obaj są kardiologami ze szpitala klinicznego przy Uniwersytecie Columbia, a przy tym to lekarze o licznych osiągnięciach i specjaliści w dziedzinie zdrowia. W swojej praktyce leczą osoby w każdym wieku i o różnych przypadłościach, jednakże przekonali się, że najczęstsze pytanie, jakie zadają pacjenci, brzmi: „Czy ja umieram?!”
.
Opieka zdrowotna jest droga, szczególnie ta prywatna, bo wiadomo dostać się do lekarza na NFZ graniczy z cudem. 

Kiedy znów nas dotyka nowy, nieoczekiwany objaw chorobowy, wszyscy chcielibyśmy wiedzieć wcześniej, czy naprawdę trzeba iść do lekarza. Ten zabawny i łatwy do przeczytania domowy podręcznik zawiera informacje, które objawy można „zlekceważyć”, a które potraktować na poważnie.

Zawartość nie jest wyczerpująca, ale obejmuje typowe objawy od stóp do głów, takie jak ból gardła, ból pleców, krew w moczu i opuchnięte stopy. Po krótkim wprowadzeniu każdego objawu medycznego podaje się konkretne przypadki z radą, czy powinieneś wziąć pigułkę, umówić się na wizytę lub pojechać na pogotowie.

Poręczna i łatwa w użyciu książka, która uspokoiła mnie w kilku krótkich akapitach. Zbyt łatwo jest sprawdzić symptomy w Internecie i po kilku kliknięciach wydaje się, że czeka nas tylko śmierć ! Najgorsze scenariusze online zawsze wydają się dokładnie opisywać twoje objawy, ale ta książka utrzymuje cię w rzeczywistości, a także oszczędza czas, kłopoty i wydatki. świetny podręcznik, który zawsze należy mieć pod ręką. 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu!

2 komentarze:

  1. Mam zbyt dużo wszystkiego, co związane z medycyną, chorobami i leczeniem na co dzień, żeby jeszcze czytać książki, także odpuszczam. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Masakra jak można tak przetłumaczyć tytuł książki gdzie tu jest Czy ja umieram? a na polski Chyba umieram nie ma to sensu ale no cóż nie jestem tłumaczem.

    ZAPRASZAM NA MÓJ BLOG

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)