27.7.20

Mathilda Masters, 101 obrzydliwych faktów


Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Liczba stron: 208 
Okładka: twarda 

To nie jest książka dla osób o słabych nerwach ;) i takich, na których robią wrażenie obrzydliwe rzeczy. Na rynku ostatnio pojawiło się wiele książek o różnych nieprzyjemnych, aczkolwiek prawdziwych faktach i ciekawostkach. Należy do niej także najnowsza publikacja Mathildy Masters, 101 obrzydliwych faktów od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. 

Czy wiesz, że każdego dnia człowiek połyka co najmniej filiżankę smarków? Albo Król Słońce Ludwik XIV przyjmował gości, siedząc na kibelku?
Lub że woskowina to idealny środek na spierzchnięte wargi? A pomalowane na czarno zęby były modne w Japonii? Tak wiele ciekawych informacji czeka na Was w tym opasłym tomie. 

trakcyjny przód z kolorowymi, humorystycznymi ilustracjami. Książka podzielona została na czytelne, tematycznie ponumerowane rozdziały i jest ich aż 10. Mamy do czynienia z Ciałem, Zwierzętami, Roślinami, Historią. Te rozdziały-fakty nie są zbyt długie, więc czyta się je bardzo szybko. Pióro autorki jest bardzo lekkie i przyjemne w przeciwieństwie do niektórych faktów ;) Każdy obrzydliwy fakt zajmuje dokładnie dwie strony przez co książka jest bardzo czytelna, a ja bardzo szanuję taki wygodny układ. 

Niektóre fakty są naprawdę obrzydliwe, ale myślę, że na pewno zainteresują młodego czytelnika. Dobrze wiemy, że dziecko najlepiej się uczy, wtedy kiedy nie jest zmuszane dlatego „101 obrzydliwych faktów” to również bardzo interesująca lekcja historii dla najmłodszych. Wszystkie fakty zostały przedstawione w sposób prosty, czytelny i przejrzysty. Atutem jest równie interesująca grafika, twarde wydanie i niezbyt duży, ale wygodny format. Książka uczy bawiąc i jak najbardziej polecam.  Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu! 


Buziaki, Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)