8.7.20

Jane Chapman, Kocham was równie mocno maluszki!


Wydawnictwo Wilga
Liczba stron: 32
Okładka : twarda 

„Kocham was równie mocno maluszki” - lektura, która  koniecznie musiała znaleźć się w naszym księgozbiorze, bo Mateusz wprost kocha sowy. Obok kota i kury to jego ulubione zwierzątko, które chętnie naśladuje i ogląda. 

Babcia ma dla Momusia niespodziankę, a mianowicie wizytę jego małej kuzynki Bibi. Jednak wkrótce momuś poczuje się trochę zazdrosny. Dlaczego Bibi otrzymuje wszystkie łaskotki i przytulanki? Dlaczego babcia nie zagra w jego ulubioną grę? A przecież Momuś był kiedyś jedyną sową babci. Czy w sercu babci będzie jeszcze miejsce dla dwojga?

I o tym właśnie jest ta książka - o pojawieniu się nowego członka w rodzinie, o nowej sytuacji, która spędza sen z powiek dorosłym, a maluchom wydaje się, że są odsunięte i czują się opuszczone. Cudowny cytat o tym, że jeśli w rodzinie pojawia się nowe dziecko to w sercu powstaje nowa miłość. Aż się wzruszyłam! 

Grafika jest zachwycająca. Urocza okładka, wspaniałe ilustracje utrzymane w tonie błękitów i zieleni oraz urocze kulkowe i pierzaste zwierzątka stworzone do przytulania. Sama kilkanaście razy przeglądałam i jestem oczarowana. Plus również za duży format i twardą, lakierowaną okładkę. Aż się nie chce odkładać tej książki. 

Powieść jest pięknie napisana. Prosty język, krótkie zdania, czasem zabawne, a czasem wzruszające oraz ciepłe zakończone. 

Polecam jak najbardziej dla rodzin, w których pojawia się młodsze rodzeństwo. Albo po prostu ceniących piękne, uniwersalne i wartościowe historie o miłości, rodzeństwie, rywalizacji. 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu! Buziaki, Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)