12.7.19

Andy Seed, Dzikie sekrety przyrody [PRZEDPREMIERA]


Tytuł oryginału: Wild Facts About Nature
Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 160
Okładka: twarda

Niezliczone fakty, anegdoty, odkrycia i ciekawostki dotyczące wszystkiego, co żyje wokół nas, podane lekko i z olbrzymim poczuciem humoru. Tak o naturze pisać potrafi tylko Andy Seed, laureat Blue Peter Book Award 2015 za Najlepszą Książkę z Faktami.
.
.
Na rynku wydawniczym coraz więcej pojawia się książek o przyrodzie. Świat roślin i zwierząt jest niezwykle fascynujący, pobudza wyobraźnię i ciekawość. Ale nie każda publikacja potrafi zainteresować młodego czytelnika. Natomiast po Dzikie sekrety przyrody na pewno z chęcią sięgną nie tylko uczniowie. 

„Jaki spektakularny ptak nie umie latać, ale potrafi pływać? Które zwierzę nie ma głowy, mózgu, oczu ani organów? Co powinieneś zrobić w przypadku ataku osy, mewy, niedźwiedzia grizzly lub rekina? Czy żaby potrafią przewidywać przyszłość? Które zwierzęta najszybciej biegają, a które najwyżej skaczą? Dlaczego pleśń to grzyb, który czyni cuda? I jak to się dzieje, że setki ryb nagle spadają z nieba?”

Książka stanowi doskonałe źródło wiedzy przyrodniczej o zwierzętach i roślinach. Na szczęście nie pojawiają się suche, nudne, encyklopedyczne fakty. Znajdziemy tutaj anegdoty i ciekawostki, a wszystko to napisane prostym językiem, bez trudnej naukowej terminologii. Zdania są krótkie i zwięzłe przez co nawet najmłodszy czytelnik nie będzie miał problemu ze zrozumieniem treści. Autora cechuje także ogromne poczucie humoru. 

Książka na zdjęciu to prebook, ale w oryginalnej wersji ukaże się w twardej oprawie. Natomiast środek będzie utrzymany w granatowych barwach, co na pewno doda uroku tej niezwykłej publikacji. 

Na końcu książki znajdują się także różnorodne quizy i łamigłówki, które uatrakcyjniły tę pozycję. Dodatkowo na kartach znajdziemy mnóstwo ilustracji zwierzątek. Absolutnie się nie nudziłam przy tej publikacji, więc jestem pewna, że zainteresuje każde dziecko. I uważam, że tak powinny wyglądać książki do nauki przyrody. Napisane ciekawie, z humorem, a przy tym przekazując mnóstwo cennej wiedzy. 

Dzikie sekrety przyrody to wspaniała, wciągająca publikacja o świecie zwierząt i roślin, który warto bliżej poznać oraz przekonać się o jego niezwykłości i tajemniczości. 

Premiera 14 sierpnia 2019!

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu! 

1 komentarz:

  1. Temat przyrody jest tak fascynujący, że jego zgłębianie nigdy się nie kończy. 😊

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)