19.2.20

Ben Handicott, Atlas cudów świata
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Liczba stron: 88
Okładka: twarda
Przedział wiekowy: 0-10

Od Wieży Eiffla do Angkor Wat, Doliny Śmierci, Wyspy Wielkanocnej i Wielkiej Piramidy w Gizie – Atlas cudów eksploruje 30 cudów świata, łącząc ludzkie struktury i zjawiska naturalne.

Każdy cud świata, przedstawiony został według kontynentów, na dwóch stronach wraz z informacjami i drobnymi faktami na temat jego powstania, historii i / lub obecnego znaczenia kulturowego. Na każdej stronie funkcji znajduje się przydatna mapa pokazująca, w jakim kraju znajduje się dany cud.Jest to bardzo cenne źródło informacji i genialna książka dla każdego dziecka do przemyślenia w domu, nauka o odległych pałacach, cudach natury i bez wątpienia zaszczepi miłość do podróży i geografii. Książka zachęca również do zainteresowania projektowaniem i architekturą (patrząc na Taj Mahal, określany jako najpiękniejszy budynek na ziemi), mitologią i kulturą (Uluru i Wyspa Wielkanocna), archeologią (Petra) i wieloma innymi dziedzinami.

Serdecznie polecam!

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu!
Buziaki, Paulina

2 komentarze:

  1. Całkiem ładna książka, na pewno spodoba się dzieciom :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe informacje i piękne wydanie sprawiają, że sama chętnie wzbogaciła bym swoją bibliotekę o ten egzemplarz. 😊

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)