20.9.16

Październikowe premiery wydawnictwa PsychoskokPaździernikowe zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok prezentują się obiecująco. Na długie jesienno-zimowe wieczory przygotowaliśmy dla naszych czytelników nowe, atrakcyjne tytuły. Każdy znajdzie coś dla siebie. Życzymy przyjemnej lektury.

SIĘGAJĄC MARZEŃ
Maja ChmielData premiery: 26.09.2016
Kategoria: Powieść obyczajowa, literatura kobieca
WYDAWCA: Psychoskok
Oprawa: MK/TW

Opis
„Sięgając marzeń” to debiutancka powieść Mai Chmiel. Napisana z pewną dozą humoru, aczkolwiek poruszająca ważne aspekty życia. Pełna błyskotliwych dialogów, nieoczekiwanych zwrotów akcji i do końca trzymająca czytelnika w napięciu. Książka przedstawia trzy przyjaciółki, których drogi połączyły się, jeszcze w czasach licealnych. Nierozłączne, mimo iż każda z nich na różnym etapie życia. Wciąż poszukujące, pragnące spełnić swoje marzenia, choć nie do końca przygotowane na to, co je czeka. Tola i Ewa wyruszają w pełną przygód podróż z Izą, która próbuje odnaleźć swoją biologiczną matkę. Dziewczyna nie jest jednak pewna, czy jest gotowa na poznanie prawdy. Perypetie bohaterek, uwikłanych w problemy szarej codzienności oraz pojawienie się na horyzoncie mężczyzn, owocuje w szereg niedomówień i zabawnych sytuacji – momentami niezręcznych.


*

PODRÓŻ NA OPERIONA
Aneta Skarżyński

 
Data premiery: 14.10.2016
Kategoria: Powieść przygodowa
WYDAWCA: Psychoskok
Oprawa: MK/TW

Opis:
Powieść przeznaczona jest dla wszystkich amatorów dobrej literatury z dreszczykiem w tle. Cała książka przesycona sensacjami, aferami, zakulisowymi tajemnicami – nierzadko o kryminalnym lub erotycznym zabarwieniu – przenosi nas w świat teatru operowego. Pisarka ukazuje perypetie ekscentryków, dziwaków i niezdiagnozowanych fenomenów muzycznych na przestrzeni kilku wieków. Ich przygody sprawiają, że czytelnik w geniuszu dostrzega również normalnego człowieka. Bo przecież mimo upływu stuleci uczucia i ludzkiego pragnienia, dążenia i zachowania wciąż dla każdego pozostają niezmienne. I o to właśnie chodzi, aby ujrzeć nie tylko wyidealizowanych artystów, a zwykłych śmiertelników! W tej powieści teatr zdejmuje napudrowane peruki, koturny, pióra, woale, krynoliny, maski i obnaża swe prawdziwe oblicze, czasem bardzo zabawne. Niewątpliwym atutem nowej pozycji są ilustracje z gatunku realizmu magicznego, wykonane również przez Anetę Skarżyński.


*

OPROWADZAM CISZĘ
Alicja Masłowska - Burnos
Data premiery: 10.10.2016
Kategoria: Powieść obyczajowa, romans
WYDAWCA: Psychoskok
Oprawa: MK/TW

OPIS:
Powieść „Odprowadzam ciszę” Alicji Masłowskiej-Burnos jest zapowiadaną kontynuacją historii Mai Karewicz i Adama Starskiego, których poznaliśmy w debiutanckiej książce tej autorki „Nie wchodź w moją ciszę”. Miłość, namiętność, intryga, próba popełnienia morderstwa, smutek, radość, nadzieja, nowe życie… Naprawdę, dużo się dzieje w tej części, która nosi w sobie cechy literatury sensacyjnej, psychologicznej, kryminału i romansu. Nie brakuje w niej także „aksamitnej” erotyki. Poznajemy w niej dalsze losy Mai i Adama pełne gwałtownych i czasami dramatycznych zwrotów. Czy Mai i Adamowi uda się utrzymać związek? Czy Maja będzie potrafiła rozprawić się z bolesną przeszłością i otworzyć się na przyszłość? Odpowiedzi znajdują się na stronach książki. Ale jak całkowicie zakończy się historia głównych bohaterów poczekajmy na część trzecią...


*

ZESPÓŁ DOWNA...
Maja ChmielData premiery: 26.09.2016
Kategoria: Literatura obyczajowa, literatura faktu
WYDAWCA: Psychoskok
Oprawa: MK

OPIS:
Maja Chmiel, matka chłopca dotkniętego zespołem Downa, w swej książce snuje opowieść, jak już sugeruje to sam tytuł, o życiu i jego zawirowaniach związanych z pojawieniem się na świecie jej syna, który urodził się z zespołem Downa. Przemierzając kolejne strony książki, dowiadujemy się, jak zmieniało się życie autorki po tym, jak została matką Pawła. W jej słowach odnajdziemy trochę żalu, trochę rozgoryczenia, nie braknie też rozczarowania tymi, którzy nie potrafili obcować z innością chłopca. Spośród tych uczuć przebija jednak ogromna miłość matki do dziecka, miłość, która – posługując się słowami autorki: „wszystko wynagrodzi, każdy ból dziecka i jego cierpienie”. „To książka człowieka, który tak wiele chciałby powiedzieć tym ludziom, pokazać, że „inność” też ma uczucia”.


*

RISE
TAM GDZIE ŚMIERĆ MA SOWIE OCZY
Jolanta Maria KaletaData premiery: 30.09.2016
Kategoria: Powieść historyczno - kryminalna
WYDAWCA: Psychoskok
Oprawa: MK

OPIS:
Riese – to kryptonim największego projektu górniczo - budowlanego realizowanego przez III Rzeszę w latach 1943-1945 w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Cel jego budowy do dziś nie został jednoznacznie wyjaśniony.
Jesień 1946 roku. Do Głuszycy, niewielkiej miejscowości w Górach Sowich, z tajną misją przybywa zagadkowy mężczyzna. Przedmiotem jego zainteresowania są sztolnie wykute we wnętrzu gór. Poczynania mężczyzny bacznie obserwuje UB i NKWD.
Wiosna 1992 roku. W ręce sędzi Laury Szeligi wpadają dokumenty, z których wynika, że jej zmarły ojciec nie był tym, za kogo ona go uważała. Usiłując dojść prawdy, przekona się, że tajemnica skrywana przez Riese nadal rzuca złowrogi cień, wciąż budzi emocje i popycha ludzi do zbrodni.
W powieści odnajdziemy także dalsze losy bohaterów „W cieniu Olbrzyma” – debiutu literackiego autorki.


*

ŻYWY POKARM
TWOIM KLUCZEM DO ZDROWIA
Część 2
Adam Kulpaczyński


Data premiery: 03.10.2016
Kategoria: Poradnik
WYDAWCA: Psychoskok
Oprawa: MK

OPIS:
Z natury rzeczy nikt nie lubi być kierowany lub popychany jakimiś ciągłymi uwagami np.; jedz tylko to, a tego nie jedz itd.!Każdy musi sam z własnej woli podjąć decyzję w oparciu oto, co wie na dany temat oraz w oparciu o to, ile z tego trafiło do jego przekonania.
Oczywiście, że jakość zdrowia w dużej mierze zależy od rodzaju spożytego pokarmu, to jednak samo zdrowie nie zaczyna się w układzie pokarmowym, ale przede wszystkim w Twoim umyśle, czyli w Twojej świadomości.
To też każda podjęta decyzja w tym aspekcie, powinna być kierowana i kontrolowana przez Twój intelekt, a nie przez jakąś chwilową konieczność zapotrzebowania emocjonalnego, jakim jest zazwyczaj Twój apetyt lub smak.
Zapraszam Cię tym razem na wycieczkę wewnętrzną, aby się bliżej przyjrzeć co niektórym organom wewnętrznym i ich wzajemnym połączeniom oraz ich współpracy, zarówno z punktu widzenia pokarmu żywego jak i martwego.
Postaramy się to czynić w takim wymiarze, na jaki pozwolą nam nasze laickie możliwości i kompetencje, żeby chociaż w małym zakresie wniknąć w ten bardzo ciekawy i ciągle dalej tajemniczy świat własnej egzystencji.
Jeżeli tych parę uwag nie wywołało u Ciebie uczucia, że ktoś Cię do czegoś popycha lub proponuje zbyt wiele naraz, to nie pozostaje mi nic innego jak tylko ponownie życzyć Ci przyjemnej i zdrowej lektury, drugiej części tego zagadnienia!


*

UCIEC OD SIEBIE, CZYLI ONI I DŹEJ
Jolanta Nasiłowska


Data premiery: 18.10.2016
Kategoria: Powieść
WYDAWCA: Psychoskok
Oprawa: MK

OPIS:
Kontynuacja przygód Emmy Dżej Blum, bohaterki pierwszej książki Jolanty Nasiłowskiej pt.  "Ja, Oni i Dżej".  Zdaje się, że Emma zdołała okiełznać swą drugą, żądną wrażeń osobowość i rozpoczyna spokojne, szczęśliwe życie, ale czy Dżej odeszła na zawsze, czy jedynie czeka, by zdominować ponownie jej „ja”…
Spokojna, zakompleksiona Emma wielokrotnie popadała w tarapaty, gdy jej druga osobowość, spontaniczna i żądna wrażeń Dżej przejmowała kontrolę nad życiem. Zdaje się jednak, że wszystko co najgorsze już za nią, ponieważ obecnie prowadzi szczęśliwe, całkiem zwyczajne życie u boku ukochanego Normana w pięknej Barcelonie.
Słoneczna Hiszpania to wymarzone miejsce dla zakochanych, ale tym dwojgu nie będzie dane zbyt długo cieszyć się sobą. Emma na lekcjach hiszpańskiego pozna ponętnego Bernarda, a Norman otrzyma list od kobiety, która podobnież jest jego byłą żona, z którą łączy go ich wspólne dziecko.
Koniec szczęścia zdaje się bardzo bliski ponieważ Norman wraca do Polski, zrozpaczona Emma pozwala pocieszyć się Bernardowi i ląduje z nim w łóżku, a do życia budzi się Dżej…


*

CYKL
Monika PiotrowskaData premiery: 13.10.2016
Kategoria: Powieść
WYDAWCA: Psychoskok
Oprawa: MK


OPIS:
Wraz z nowym rokiem na Ziemię zstępują zastępy anielskie, mające okrągły rok by dowieść, że zasługują na miano Aniołów Stróżów. Chodzą po Ziemi, przyglądają się ludziom, obcują z nimi, czerpiąc jednocześnie energię z ich uśmiechu, radości, by potem móc ją wykorzystać, gdy przyjdzie potrzeba ich pomocy, co stanowi nieodłączną część ich misji; czasem tylko byciem, czasem działaniem poprzez inne osoby, tak by człowiek nie był sam.

*

JEROZOLIMA MIASTO BOGA
Ewelina RubinsteinData premiery: 20.10.2016
Kategoria: Poradnik
WYDAWCA: Psychoskok
Oprawa: MK


OPIS:
„Jerozolima. Miasto Boga" nie jest zwykłym przewodnikiem, który z łatwością spotkamy we wszystkich większych księgarniach. To książka łącząca ze sobą elementy reportażu, wywiadu, dokumentu. Opatrzona znakomitymi zdjęciami przenosi nas do stolicy Izraela, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Poznając „Jerozolimę. Miasto Boga" dowiemy się m.in. dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności, dlaczego religijne Żydówki golą głowy, jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy, jak przyrządzić smaczną szakszukę, czym jest mezuza, po czym poznać żonatego Żyda, ile wydamy na żywności, jeśli przez jakiś czas zamieszkamy w Jerozolimie? Książka porusza także wiele kontrowersyjnych tematów jak: homoseksualizm czy prostytucja. „Jerozolima. Miasto Boga" obala również stereotypy i pokazuje, jak różne i nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu.

A Wy znaleźliście coś dla siebie? ;) 


Buziaki, Paulina

17 komentarzy:

 1. Jestem bardzo, bardzo ciekawa "Cyklu" !
  Zapowiada się coś 'w moich klimatach' <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Tym razem nic mnie nie zaciekawiło. Nadal czekam na Amfetaminę i Służącą. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę mieć na uwadze "Zespół Downa" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie właśnie ta pozycja najbardziej zaciekawiła :)

   Usuń
 4. Pozycja pierwsza najbardziej mnie przekonuje. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Prawdę mówiąc, nigdy nie przywiązywałam szczególnej uwagi do książek tego wydawnictwa, jednak widzę, że kilka z nich może być naprawdę ciekawą lekturą :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Z pewnością sięgnę po "Podróż na Operiona", poprzednie książki tej autorki mnie urzekły, doskonale się w nich odnalazłam, spodziewam się, że teraz będzie podobnie. :) "Odprowadzam ciszę", podobnie jak pierwszy tom, mają w sobie wiele ciekawych wątków, miksu różnych gatunków, bardzo ciekawie się czyta. Intrygująco. :) Bardzo ciekawa jestem tej powieści historyczno-kryminalnej J.M.Kalety, książki tej autorki mają w sobie moc przykuwania uwagi czytelnika. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wspaniale, że tak wiele pozycji znalazłaś dla siebie :)

   Usuń
 7. Ohh... do końca października raczej nowości wydawnicze mnie ominą :C ale nadrobię zaległości z tym co mam na półkach :d
  Pozdrawiam i zapraszam
  Zaczytana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przynajmniej Twój portfel nie będzie płakał :D pozdrawiam ;)

   Usuń
 8. Faktycznie obiecujące zestawienie! :) Najbardziej jednak interesuje mnie pierwsza pozycja. Wcześniej wychodziłam z przekonania, że książki z tego wydawnictwa nie są dla mnie niczym ciekawym, ale może zmienię zdanie :)

  OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)