30.8.23

Mity, potwory i awantury w starożytnej Grecji„Mity, potwory i awantury w starożytnej Grecji” to fantastyczny opis znanych i interesujących historii z mitologii greckiej.


Ta książka, stanowiąca idealne połączenie niewielkich informacji, opowiadania historii i humoru w formie komiksu, z pewnością pobudzi wyobraźnię ciekawskich dzieci. Rozmiar doskonale nadaje się do udostępniania lub zagłębiania się w szczegóły przedstawień. Każda rozkładówka to mistrzowskie dzieło kompozytorskie, nawiązujące do istotnych elementów historii i kultury starożytnej Grecji, z ukłonem w stronę naszego obecnego sposobu życia. Zastosowanie ograniczonej palety kolorów nadaje książce szczególny mitologiczny charakter, łącząc ze sobą starą historię i opowieści, co ta książka robi znakomicie w każdym przypadku.
Na jej stronach czytelnik poznaje greckich bogów, ich historię o pochodzeniu świata, odkrywa niektórych greckich bohaterów i bohaterki, historię puszki Pandory, dwanaście prac Heraklesa, wojnę trojańską i wiele więcej.


Zabawna, zachwycająca, pouczająca i cudownie zabawna książka jest wspaniałym źródłem informacji dla rodziców (szczególnie tu skłaniam się ku 5-klasistom) i nauczycieli (czyli mnie 😀) obejmującym nie tylko historię, mity i kulturę, ale także dramaty (komedie i tragedie) i może być wykorzystywana na niezliczone sposoby do przekazywania wiedzy i zachęcać do kreatywności.


Gorąco polecam dla dzieci w wieku 8–12 lat (dorośli też ją pokochają!) :D 

.

.

.

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

.

.

.

.

#mity #mit #grecja #starożytnagrecja #sp #podstawówka #szkołapodstawowa #kidsbookstagram #littlebookworm #dzieciństwo #kochanieprzezczytanie 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)