18.8.23

Carla Hafner, Kod życia. Wszystko o genach, DNA, i o tym dlaczego jesteś, kim jesteś

Dlaczego dzieci są podobne do swoich rodziców i rodzeństwa? Dlaczego niektórzy ludzie są blondynami, a inni brunetami? A w jaki sposób geny pomagają leczyć choroby i rozwiązywać przestępstwa? Książka „Kod życia. Wszystko o genach, DNA, i o tym dlaczego jesteś, kim jesteś” Carli Häfner i Mieke Scheier opowiada o ekscytującym odkryciu DNA i o tym, jak ten postęp zmienił nasz świat, nasze życie, a nawet nas samych.


Od czepiania się Mendla do nożyc genetycznych: Ta książka wyjaśnia, jak działa dziedziczenie, jaką rolę odgrywają w nim geny, jak badania genetyczne mogą odnieść sukces i co nasze DNA ma wspólnego z naszą osobowością.

Książka prowadzi nas od Mendla i jego eksperymentów z grochem, poprzez odkrycie chromosomów i opis struktury DNA, aż po rozszyfrowanie całego genomu. Dzieci dowiadują się, że składają się z komórek i jaką funkcję pełni DNA w ich ciałach. A nawet bardziej fundamentalne: to DNA jest warunkiem życia i różnorodności żywych istot na naszej ziemi.


Czy wiesz, że na początku swojego życia byłeś tylko maleńką komórką, której już nie widać gołym okiem? Ta komórka zaczęła się dzielić. Komórka stała się dwiema komórkami, potem czterema, ośmioma, szesnastoma komórkami i tak dalej.


W każdym razie, bardzo mi się spodobała ta rewelacyjna książka. Jest w nim mnóstwo wiedzy, która jest zilustrowana w przyjazny dzieciom sposób ciekawymi ilustracjami Mieke Scheier. Wraz z luźno napisanymi i łatwo zrozumiałymi tekstami ta publikacja pokazuje, czym jest inżynieria genetyczna i jaki wielki ma potencjał, ale i niebezpieczeństwa, które w niej drzemie . A co najlepsze: zawiera wykłady na temat aktualnych obszarów zastosowań, takich jak te we współczesnej medycynie, na przykład w przypadku modyfikacji komórek ciała lub produkcji leków. Ale także ekscytujące obszary zastosowań w rolnictwie, produkcji żywności, pracy policji i archeologii, a czasem krytycznie analizowane.


W każdym razie nic nie działa bez genów! Świetna książka dla wszystkich od 10 roku życia lub młodych ludzi, którzy chcą przekąsić tematykę w zrelaksowany i lekki sposób ;)

.

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

.

.

.

#kodżycia #dna #nauka #szkoła #school 

#kidsbookstagram #littlebookworm #dzieciństwo #kochanieprzezczytanie #ed #całapolskaczytadzieciom #jestemmamą #mojewszystko #bookoftheday 

#booksbooksbooks #czytaniejestfajne 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)