13.2.19

Monique Peterson, Harry Potter. Różdżki. Kolekcja

Wydawnictwo Media Rodzina
Okładka: twarda
Liczba stron: 154

W filmach o Harrym Potterze każda różdżka jest wyjątkowa, tak jak czarodziej czy czarownica, którzy nią władają – od eleganckiej różdżki Hermiony Granger pokrytej pięknie wyrzeźbionymi winoroślami, po złowieszcze różdżki śmierciożerców. Zostały zaprojektowane i wykonane przez artystów plastyków, tak aby odzwierciedlały charakter właściciela.

„Harry Potter: Różdżki. Kolekcja” to przewodnik po magicznym świecie czarodziejskich przedmiotów, ich twórcach i postaciach, które nimi władały. Opis każdej różdżki zawiera fotografię rekwizytu, dane dotyczące różdżki, spostrzeżenia aktorów i twórców rekwizytów, portretu postaci posiadających różdżki i inne sekrety z planu filmowego z archiwum Warner Bros.

Ta kolekcjonerska książka jest idealnym źródłem wiedzy zarówno dla wiernych fanów interesujących się różdżkami i ich historią, jak i nowego pokolenia, rozpoczynającego swoją podróż po magicznym świecie czarodziejów.

*
„Każda różdżka ma swoją niepowtarzalną historię” – rozpoczyna Monique Peterson w książce Harry Potter. Różdżki. Kolekcja. Muszę przyznać, że odkąd tylko dostałam to cudo do ręki to jestem wprost zachwycona. Uwielbiam wszystkie leksykony, książki informacyjne  z indeksami.

To wydanie jest niezwykle treściowo bogate i autorka mnie nie zawiodła. Już na samym początku wyjaśnia czym jest różdżka, opowiada o twórcach, o technikach władania tym magicznym przedmiotem. Cytaty zostały  bardzo dobrze dobrane i zaczynam wierzyć, ze różdżki mają własne uczucia. Zaczynam żałować, że sama takowej nie posiadam.

Podoba mi się również eleganckie wydanie w twardej oprawie, które przypomina różdżkę właśnie – prostokątne strony z błyszczącymi ilustracjami. Po prostu cudo! Na końcu książki znajduje się poręczny indeks różdżek z miniaturowymi obrazkami oraz podanymi długościami każdej z nich.

„I chcielibyście pokonywać swoich wrogów za pomocą różdżki czy myśli lub po prostu czymkolwiek, co jest w prawdziwym życiu nierealne”. To dlatego kochamy świat czarodziejów tak bardzo. Czujemy to z każdym ruchem różdżki. Thewlis nazywa to „nadzieją.  

Harry Potter. Różdżki. Kolekcja to rewelacyjne wydanie i wspaniały gadżet dla fanów chłopca, który przeżył. Doskonała, piękna, interesująca, która zachwyci każdego.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Media Rodzina!
Buziaki, Paulina

1 komentarz:

  1. Nie słyszałam wcześniej o tej pozycji, a wydaje się naprawdę ciekawa. Jako fanka HP na pewno zwrócę na nią uwagę!
    xoxo
    L. (https://slowotok-laury.blogspot.com)

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @kaleta_paulina ;)

Copyright © 2014 RML. Nie tylko o książkach , Blogger