8.2.19

J. K. Rowling, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 138
Okładki: twarde

Jeśli jesteście fanami J. K. Rowling to koniecznie musicie poznać dwa przepiękne wydania leksykonu Fantastycznych zwierząt. Prawdziwy książkoholik koniecznie musi zakupić te wydania, tym bardziej, że wpływy zostaną przekazane fundacji Lumos wspierającej dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej. I tak pomożemy innym, a sami posiądziemy rewelacyjne książki.

Zachwycające wydania leksykonu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć magizoologa Newta Skamandera (Joanne Kathleen Rowling) zostały zilustrowane przez Olivię Lomenech Gill, laureatkę Kate Greenaway Medal i English Association Picture Book Award. W tej wyjątkowej edycji przy użyciu różnych technik zaprezentowanych zostało, aż 75 zwierząt! Porządek alfabetyczny pozwala na szybkie wyszukanie danego stwora.

Wszystkie opisy są niesamowicie wciągające, pobudzają wyobraźnię i te miłe stworzenia, aż chciałoby się spotkać na swojej drodze. Oczywiście pojawiają się takie, od których włos jeży się na głowie i wzbudzają lęk. Niektóre ze zwierząt, jak hipogryf, bazyliszek, rogogon węgierski, będą znane czytelnikom „Harry’ego Pottera”. Inne zaskoczą nawet najgorliwszych amatorów magizoologii.Książka ta została zaprezentowana jako autentyczny podręcznik dla czarodziejów! Za co chylę czoła dla autorki. Bardzo podoba się także przedmowa, informacje o wydaniu oraz wytłumaczenie, jak powstał aktualny podział magicznych stworzeń i czym jest magiczne zwierzę.

Te dwie książki różnią się od siebie oczywiście kunsztownym wydaniem – niebieska, w twardej, eleganckiej oprawie i dużym formacie z kolorowymi ilustracjami, która będzie rewelacyjnie się prezentować na półce. Wręcz użyłabym stwierdzenia iż to prawdziwa księga, z której magia wręcz się wylewa. Natomiast mniejsza, zielona to wydanie poręczne, wręcz kieszonkowe. Spokojnie zmieści się do tornistra i można w każdej chwili odświeżyć swoją wiedzę.

Myślę, że jeśli jesteście fanami Harry’ego te dodatki koniecznie powinny znaleźć się w Waszej biblioteczce. 

Serdecznie polecam!

Za egzemplarze dziękuję wydawnictwu Media Rodzina!

Buziaki, Paulina

2 komentarze:

  1. Zdecydowanie "must have" dla fanów Harrego ;) Nie jest to nic wybitnego, ale miło wrócić do świata wykreowanego przez J.K.Rowling.

    Pozdrawiam,
    DomiCzyta

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @kaleta_paulina ;)

Copyright © 2014 RML. Nie tylko o książkach , Blogger