31.10.16

English Matters 19/2016Walking through a crowd
The village is aglow
Kaleidoscope of loud heartbeats
Under coats
Everybody here wanted something more
Searching for a sound we hadn’t heard before
And it said

Welcome to New York
It’s been waiting for you
Welcome to New York
Welcome to New York
Welcome to New York
It’s been waiting for you
Welcome to New York
Welcome to New York

Nie wiem czy się tym z Wami dzieliłam, ale jestem ogromną fanką Przyjaciół. Serial ten jest dla mnie ponadczasowy i zawsze mnie śmieszy. Czy jest mi dobrze, czy źle wiem na pewno, że poprawi mi humor. Mogłabym go oglądać w kółko i bez końca,  a moje płyty DVD już są prawie zdarte ;) Serial ten sprawił, że zawsze chciałam odwiedzić Nowy Jork i zobaczyć, jakie to miasto jest naprawdę. Bo z czym mi się jeszcze kojarzy? Oczywiście z Seksem w Wielkim Mieście (uwielbiam!), Plotkarą (czasy młodości), Kevinem w Nowym Jorku, Breakfast at Tiffany's, Empire State Building czy Statuą Wolności. Ale zanim to marzenie spełnię najnowszy numer English Matters (w zasadzie wydanie specjalne) przychodzi mi z pomocą i odkrywa przede mną tajemnice miasta, które nigdy nie śpi.

Magazyn składa się z kilkunastu działów, to jest This and that, People and Lifesyle, Culture, Conversation Matters, Travel czy Leisure.


Już na samym początku w dziale People and Lifestyle zainteresował mnie artykuł o Sarah Je Parker – gwieździe filmu Seks w Wielkim Mieście. Dowiemy się z niego wiele ciekawych informacji zza kulis serialu, jego początkach, ale również co nieco o aktorkach. Serial wzbudził wiele kontrowersji na świecie. Ma chyba tylu samo zwolenników, co przeciwników.


Artykuł przybliża nam sylwetki znanych nowojorczyków m.in. Woody’ego Allena, Calvina Kleina, Anne Hathaway czy Christinę Aguilerę.


Również interesujący okazał się wywiad z Ewą Buono, która mieszka w Nowym Jorku od 15 lat. Zdecydowanie inaczej czyta się suche fakty, a zupełnie inaczej rozmowę z kimś, kto na własnej skórze poznał miasto od podszewki. Chociaż fakty i mity i o Nowym Jorku czy artykuł o tym, kto zbudował to niesamowite miasto są równie interesujące.


Dział Travel porusza temat, w jaki sposób poruszać się po tym ogromnym mieście oraz podaje listę must see w Nowym Jorku.


Każdy magazyn z Colorful Media bardzo mi się podoba. Ciekawa problematyka, śliczne i urzekające zdjęcia oraz mnóstwo nowych słów, których uczę się wraz z lekturą. Ze strony internetowej możecie również wydrukować sobie listę słówek, karty pracy, pobrać dodatek tematyczny lub MP3.

Serdecznie polecam każdemu, kto chce poszerzać swoje słownictwo jak również poznawać kulturę krajów anglojęzycznych.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję:
Buziaki, Paulina

4 komentarze:

  1. Ten numer wydaje się bardzo ciekawa, podoba mi się tematyka. Może zaopatrzę się we własny egzemplarz. Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. I znów garść interesującej wiedzy i okazja do szlifowania języka. :)

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)