15.5.23

Tom Jackson, Atlas kosmosu


Jak żyje się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Czy możemy przetrwać na Marsie? Dlaczego Pluton nie jest już planetą? I w ogóle jak wielki jest Wszechświat?

Atlas Kosmosu odpowiada na te i wiele innych pytań, zgłębiając odległe zakątki przestrzeni pozaziemskiej, od naszej planety aż po kwazary oddalone o miliardy lat świetlnych.


Atlas Kosmosu dogłębnie przedstawia Słońce, Ziemię, Układ Słoneczny, czarne dziury, gwiazdy neutronowe i Drogę Mleczną. Prezentuje zestaw niesamowitych rysunków i fotografii, ożywiając przestrzeń kosmiczną w piękny i pouczający sposób.


.


Ta książka to genialne wprowadzenie w kosmos, z pięknymi ilustracjami i mnóstwem ciekawostek i pytań, m.in. co powoduje zorzę polarną i czy jest prawdopodobne, że nasze Słońce może stać się czarną dziurą i pochłonąć Ziemię (spojler, odpowiedź brzmi „nie” dla wszystkich zaniepokojonych czytelników!).

Wyjaśnia bardzo złożone koncepcje w jasny, łatwy do zrozumienia sposób, który z pewnością wzbudzi zainteresowanie pogłębieniem wiedzy o astronomii. Niezbędna w każdej szkole podstawowej i domowej biblioteczce ;)

.

.

.

.

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

.

.

.

.

#kosmos #atlas #atlaskosmosu #kidsbookstagram #littlebookworm #dzieciństwo #kochanieprzezczytanie #całapolskaczytadzieciom #jestemmamą #mojewszystko #bookoftheday 

#booksbooksbooks #czytaniejestfajne 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)