11.5.23

Jenette McCurdy, Cieszę się, ze moja mama umarła

Jenette McCurdy, Cieszę się, ze moja mama umarła

Prószyński i S-ka

Okładka miękka


Książkę zamówiłam w TaniaKsiazka.pl "Cieszę się, że moja mama umarła" to debiut Jennette McCurdy znanej z produkcji takich jak "iCarly" czy "Sam i Cat". To światowa sensacja i popkulturowy fenomen, o którym mówią całe Stany Zjednoczone. Czy i Ciebie poruszy ten bestsellerowy pamiętnik?

Książka stanowi zapis wspomnień popularnej dziecięcej aktorki, która w dzieciństwie wbrew własnej woli została wrzucona w sam środek amerykańskiej machiny show-biznesu. McCurdy opisała tu historię swoich zaburzeń odżywiania, uzależnień i toksycznej relacji z przemocową matką. To opowieść o stopniowym odzyskiwaniu kontroli nad sobą i swoim życiem.


.


jest to bardzo szczera opowieść o znęcaniu się, którego doznała Jennette McCurdy z rąk swojej narcystycznej matki oraz o tym, jak połączyło się to z jej doświadczeniami jako aktorki dziecięcej. Myślę, że nie trzeba znać jej programu, aby wyciągnąć wiele z tej książki. Uważam, że jest to ważny tekst, który można nawet uznać za historyczny, ze względu na jej charakter jako osoba publiczna i sposób, w jaki jej opowieść jest prawdopodobnie reprezentatywna dla znacznie większej populacji dziecięcych aktorów.


Myślę, że zwłaszcza w przypadku pokolenia Z nie mieliśmy mnóstwa aktorów z Disneya i Nickelodeon, którzy mówili konkretnie o swoich doświadczeniach na planie i o tym, jak dziecięca gra aktorska wpłynęła na ich życie. to bardzo potrzebna perspektywa, którą należy usłyszeć jako konsumenci tych mediów. słysząc niektóre rzeczy, które Jennette powiedziała o swojej sławie, były wstrząsające, ponieważ jako dzieci tak naprawdę nie wiemy, co dzieje się za kulisami i bezmyślnie to kupujemy bez względu na życie aktorów. 


Książka wywarła na mnie ogromne wrażenie i nie mam wątpliwości, że dotrze do szerokiego grona odbiorców. 

.

.

.

.

Sprawdźcie nowości w TaniaKsiazka.pl

.

.

.

.

.

#bloggujezTK #bookoftheday 

#booksbooksbooks #czytaniejestfajne #bookstagram #bookworm #booklover #bookish #booknerd #bookaddict #bookaholic #booklove #BookNow #bookphotography #booking #flatlaypolska #bookporn #booklovers 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)