27.1.20

Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze bajeczki - Dobranoc, mała pando! Dzień dobry, samochodziku! Dzień dobry, samolociku!


Akademia mądrego dziecka.Pierwsze bajeczki to nowa seria od wydawnictwa Egmont, która od razu podbiła moje serce. Natalię Choux zilustrowała Pierwsze słowa, a teraz pokusiła się również o zaprezentowanie nowych książeczek dla najmłodszych. 

Dzień dobry, samolociku! to doskonała i bardzo pomysłowa książeczka, która przygotuje malucha na pierwszą podróż tą ogromną machiną. Co się dzieje na lotnisku?  Kto opiekuje się pasażerami? Jak wygląda lot w przestworzach ? 
Dobranoc, mała pando! to krótka historyjka o mamie pandzie i jej dziecku. Na przykładzie tych misiów autorka ukazuje najmłodszym czytelnikom w jaki sposób szykują się do spania. Oczywiście mała panda od razu nie będzie chciała zasnąć, lecz jak to zwykle bywa, bawić się, coś zjeść, aby odwlec moment pójścia do łóżeczka Skąd my rodzice to znamy? 

Dzień dobry samochodziku. Nie znam malucha, który nie fascynowałby się autami. Przed samochodzikiem długi dzień, gdyż Pan i Pani wybierają się w trasę. Pan samochodzik będzie musiał między innymi pamiętać o przepisach ruchu drogowego czy też podjechać na stację benzynową .

Akademia mądrego dziecka. Pierwsze bajeczki to wspaniała seria, z przepięknymi i kolorowymi ilustracjami oraz ruchomymi elementami, które wspierają sprawność manualną. Zawiera także krótki tekst, który nie zanudzi młodego czytelnika. Książeczki jak zwykle zostały bardzo solidnie wydane - w twardej oprawie oraz z zaokrąglonymi rogami. Estetyka i bezpieczeństwo idą w parze. Jestem zachwycona!


Buziaki, Paulina

1 komentarz:

  1. Za jakiś czas już będę kupować te książeczki dla mojego siostrzenica. 😊

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)