26.1.20

Gabriella Contestabile, Włoszki. Czego mogą nas nauczyć?Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 322
Okładka: miękka 

Kobiecość po włosku. Jak przeżyć własne "Rzymskie wakacje", być jak Monica Belluci i kochać życie z wzajemnością.

Przebojowe, pewne siebie, niezależne. Włoszki nie mają sobie równych, jeśli chodzi o temperament i fason. To one rządzą w domu, a gdy idą ulicą – roześmiane, zniewalająco seksowne i eleganckie – świat leży u ich stóp. Chciałybyśmy być takie. Czy to możliwe?

Gdzie tkwią źródła tej nieskrępowanej wolności i dobrego samopoczucia? Na czym polega niepowtarzalny styl mieszkanek Rzymu, Wenecji czy Neapolu? Jak one to robią, że znajdują czas na plotki z przyjaciółką, zakupy na targu, gotowanie dla całej rodziny, własne przyjemności, pracę, której poświęcają się z pasją i wyobraźnią, a przy tym zawsze wyglądają ponętnie i kobieco?

By zrozumieć ten sekret, warto wraz z autorką zajrzeć do domów zwykłych Włoszek, wsłuchać się w głosy gwiazd włoskiego kina, odwiedzić warsztaty florenckich rzemieślników i pracownie odważnych projektantek – Miuccii Prady i Donatelli Versace.

To książka o tym, że życie może być sztuką, małe sprawy – źródłem wielkiej radości, a piękno jest wokół nas, wystarczy zatrzymać się na chwilę, popatrzeć… O prawdziwym szczęściu, tym, co czyni kobietę piękną, sposobach wydobywania magii z szarej codzienności. Zresztą sama spróbuj, przekonaj się… Możesz zacząć od małej filiżanki espresso.

*
Uwielbiam wszystkie poradniki i książki dotyczące mody, kultury, sztuki. W swojej biblioteczce posiadam ich znaczną ilość. Szczególnym sentymentem i podziwem darzę Francuzki. Ich styl, nonszalancja, strój - coś cudownego! Natomiast z ogromna chęcią sięgnęłam po książkę o Włoszkach, Gabrielli Contestabile. Z Każdej strony przedstawia się obraz Włoch oraz tego jak urocze są Włoszki. Mnie się udało pojechać do Włoch i zakochałam się w tym kraju, jedzeniu, zabytkach, ludziach... Dzięki tej książce poczułam die jakbym tam znowu się znalazła. 

Napisana w ciepły i przyjazny sposób jest osobistą historią, dość zabawną i pouczającą. pełna praktycznych wskazówek i mądrości. Jak obiecuje tytuł, pokazuje co sprawia, że Włosi, a zwłaszcza Włoszki, są wyjątkowi. W tej inspirującej książce jest wiele anegdot i chwalebnych szczegółów, które ujawniają tajemnice włoskich kobiet. Podstawową ideą jest to, że Włoszki  robią to, co niezwykłe, ze względu na wrodzone uznanie dla piękna i ich głębokie powiązanie ze sztuką. pasja, skupienie i dążenie celu, które są częścią ich tożsamości kulturowej. 

Krótka, urocza książka, która może zachęcić cię do odwiedzenia Włoch. zawiera trzydzieści dwa rozdziały, a na końcu pomocny włoski glosariusz. Każdy rozdział jest zatytułowany i rozpoczyna się cytatem. Tytuły rozdziałów opisują treść w kuszący sposób oraz ujawniają idee i filozofię autorki.

Myślę, że po tę książkę każdy może sięgnąć. Niezależnie czy poznał ten kraj czy nie. Jest tak wymownie napisana, że czujesz, jakbyś tam się znalazł. Tu i teraz. 
wszystkie fakty dotyczące projektantów i historii różnych miejsc zostały bardzo interesująco pokazane. Ta książka sprawi również, że będziesz chciał wypróbować nowe rzeczy choćby potrawy. 

Bardzo spodobała mi się zagraniczna okładka, która nawiązuje do wszystkich okładek, jakie mam o Francuzkach. Tamtymi byłam zachwycona, a tutaj po prostu mi się nie podoba. Szara, bura i nijak ma się do pięknych, radosnych, słonecznych włoskich miejsc. Po prostu mnie ta okładka do tematu nie pasuje. 

Włoszki to piękne wspomnienie, cudowny przewodnik nie tylko podróżny, ale po stylu oraz wspaniały podręcznik  o tym wspaniałym kraju. 

Serdecznie polecam!

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu !


Buziaki, Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)

Copyright © 2014 RML. Nie tylko o książkach , Blogger