25.1.20

Akademia Mądrego Dziecka. Bobas odkrywa naukę - Wzrok, Słuch, Inżynieria lotnicza, Kwarki
Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek dla najmłodszych. Wydawane w różnych kształtach i formatach zachęcają maluszków do nauki poprzez zabawę. Każda publikacja to wspaniała rozrywka wspomagająca rozwój dwulatków i trzylatków. Kartonowe książeczki z wyciętymi kształtami, ruchomymi obrazkami rozwijają zdolności manualne, a także poruszają bliskie maluchom tematy i zaspokajają ich ciekawość.

Bobas Odkrywa Naukę to seria Akademii Mądrego Dziecka od Wydawnictwa Egmont. Te cztery bardzo interesujące pozycje omawiają dość trudne tematy, ale w bardzo przystępny sposób. 

Książeczki te wpisują się w  modny na całym świecie nurt edukacji STEM, która składa się takich dyscyplin jak: nauki przyrodnicze (Science), technologia (Technology), inżynieria (Engineering) i matematyka (Math). Jest to koncept w celu zwiększenia udziału tych dziedzin w edukacji, aby pomóc dzieciom budować powiązania pomiędzy nimi i lepiej je rozumieć. STEM ma zadanie rozwijać od najmłodszych lat zainteresowanie przedmiotami ścisłymi. Dlatego najnowsza seria „Bobas odkrywa naukę” pomoże już na etapie pierwszych miesięcy wprowadzić zalążek tego systemu.
„Inżynieria lotnicza”, „Słuch”, „Kwarki”, „Wzrok” to kilkustronicowe książeczki zbudowane z krótkich, zrozumiałych tekstów. Proste zdania zdecydowanie ułatwią rodzicom wytłumaczenie zjawisk zaprezentowanych w tych uroczych publikacjach. 

„Inżynieria lotnicza” opowiada o zasadach fizyki, które pozwalają latać ptakom, samolotom i rakietom kosmicznym.

Ze „Słuchu” dziecko dowie się czym jest zmysł słuchu, czym jest dźwięk, w jaki sposób uszy dzidziusia pozwalają usłyszeć muzykę.

Jak działa wzrok? W jaki sposób oczy dzidziusia pomagają mu poznawać świat? Na te i inne pytania odpowiedź znajduje się w pozycji  „Wzrok”.

Natomiast „Kwarki” to niesamowity świat atomów i cząsteczek – dzidziuś buduje różne rzeczy z klocków, a natura z kwarków.

Akademia Mądrego Dziecka to solidne i bezpieczne wydanie w kartonowej oprawie z zaokrąglonymi rogami. Maluszek podczas przeglądania na pewno nie zrobi sobie krzywdy, a format jest idealnie dostosowany do małych rączek. W książeczkach pojawia się mnóstwo kolorowych ilustracji oraz uroczych bohaterów bobasków. Z każdej książki dziecko wiele się nauczy.

Książeczki przeznaczone są dla dzieci do 2 lat.

Serdecznie polecam!

Za egzemplarze dziękuję wydawnictwu Egmont!Buziaki, Paulina

1 komentarz:

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)

Copyright © 2014 RML. Nie tylko o książkach , Blogger