16.9.19

Seria Czytam sobie z bakcylem. Katarzyna Kozłowska, Maurizio. Włoska przygoda


Wydawnictwo Egmont
Oprawa: miękka
Objętość: 128 stron
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 18.09.2019

Seria Czytam sobie od wydawnictwa Egmont już zawsze będzie cieszyć moje oko i jak najbardziej będę ją polecać. W książce o Maurizio bohaterem jest koci celebryta.

Maurizio ma wyruszyć w trasę koncertową po Włoszech. Do wyjazdu przygotowuje się bardzo starannie – kompletuje stroje i ćwiczy głos. Tymczasem w Rzymie bracia Giulio i Giorgio, niegdyś słynny duet kotów syjamskich, wcale nie są z tego zadowoleni. Ich występy przestały cieszyć się zainteresowaniem. Nowym idolem tłumów jest Maurizio. Czy bracia mają bezczynnie czekać, aż stracą całą publiczność? Obmyślają zatem przebiegły plan pozbycia się konkurenta. Czy biedny Maurizio przejrzy ich zamiary i wystąpi przed włoską publicznością?

Maurizio. Włoska przygoda to nie przelewki ;) Seria Czytam sobie z bakcylem skierowana jest do osób, które już dobrze radzą sobie z czytaniem. W tekście pojawia się 2500 -2800 znaków, zostały użyte wszystkie głoski, a zdania są już zdecydowanie dłuższe i bardziej złożone. W książce znajdują się także wyjaśnienia trudnych wyrazów.

Fabuła o kocim celebrycie jest rozbudowana, pełna humoru, zwrotów akcji i oczywiście bardzo sympatycznych bohaterów. Jest nie tylko interesująca, ale porusza również różne bardzo ważne tematy, jak na przykład robienie futer ze zwierząt. Z tą książką bardzo miło spędziłam czas, mimo swojego wieku ;) I oczywiście jako starszy czytelnik wchłonęłam w ekspresowym tempie.

Za egzemplarz dziękuje wydawnictwu!

Buziaki, Paulina

1 komentarz:

  1. O tej serii jeszcze nie słyszałam, ale przyjrzę się jej bliżej. Na przyszłość dla mojego chrześniaka będzie, jak znalazł. 😊

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)

Copyright © 2014 RML. Nie tylko o książkach , Blogger