31.7.23

Jane Chapman, Zacisze Krecika


Zacisze Krecika 


Kret uwielbia swój domek na drzewie, który dzieli ze swoim przyjacielem Bobrem; a co najważniejsze, lubi wspólne wieczory, kiedy wspominają swojego starego przyjaciela, Niedźwiadka . Jednak dzięki przyjaznym oświetleniom i cudownej atmosferze, te spokojne wieczory często są przerywane przez gości pragnących skorzystać z ich gościnności.


Pewnego wieczoru, gdy Bóbr zachwyca się możliwością umieszczenia tak wielu osób na swojej dużej przestrzeni, mniej entuzjastyczny Kret, mimo ulewnego deszczu, zdecydował się zejść nad jezioro, by spędzić trochę czasu samotnie.


Wkrótce Bóbr odkrywa miejsce pobytu swojego przyjaciela, a następnego dnia wszyscy kumple z domku na drzewie są zajęci pracą nad nowym projektem, tylko dla Kreta. To coś, co pozwala jej cieszyć się spokojem w wodnym otoczeniu i być może przypomnieć sobie Niedźwiedzia; i stamtąd zdaje sobie sprawę, jak pociągający jest ich domek na drzewie dla innych zwierząt.


Delikatna, ale mocna opowieść o znalezieniu miejsca, w którym można być sobą. wzruszająca historia, która bada wartość ukojenia w samotności.


Dzięki natychmiast rozpoznawalnym ilustracjom, historia Jane Chapman odbije się echem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych czytelników.

.

.

.

.

Znacie książki Jane Chapman ? :)

.

.

.

.

.

.

#zaciszekrecika #wilga #wydawnictwowilga #kidsbookstagram #littlebookworm #dzieciństwo #kochanieprzezczytanie #całapolskaczytadzieciom #jestemmamą #mojewszystko #bookoftheday 

#booksbooksbooks #czytaniejestfajne 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)