W trzeciej części tej serii (poprzednie skupiają się na dinozaurach i robalach) Matt Robertson zabiera czytelników do odwiedzenia różnych siedlisk na całym świecie.
Pierwszym przystankiem są łąki w Afryce, gdzie na sawannie wędrują niektóre trawiące stworzenia, w tym zebry, żyrafy, nosorożce i słonie. Muszą jednak zachować czujność, gdy czają się lwy, często z samicą czekającą, by skoczyć na niczego niepodejrzewającą zdobycz, która posłuży jako pożywienie dla niej i jej rodziny. Za pomocą ilustrowanego paska poznajemy również mieszkańców łąk z innych części globu. Jest też kilka mniej kultowych stworzeń, w tym chrząszcz gnojowy; mówi się, że jest najsilniejszym zwierzęciem na Ziemi.
Byłam zdumiona widząc, jak wiele zwierząt, dużych i małych, mieszka wysoko w regionach górskich, a nawet nie słyszałam o niebieskich owcach (dziwna nazwa, ponieważ stworzenia nie są ani niebieskie, ani w rzeczywistości nie są tez owcami).
Inne siedliska, z których każde ma podwójną powierzchnię, obejmują lasy deszczowe – takie, w których gibony komunikują się za pomocą śpiewu, wspaniałe lasy, wyspy, w tym Galapagos, bieguny północne i południowe, piekielnie gorące pustynie – uważaj na jednego z najbardziej śmiercionośnych skorpionów na świecie oraz piękna rafa koralowa.
Końcowa rozkładówka odsyła czytelników z powrotem do poszukiwania dziewięciu zagrożonych wyginięciem zwierząt.
Książka jest naprawdę ekscytująca, pełna humorystycznych i żywych ilustracji ze wieloma faktami. Polecam!
.
.
.
.
.
.
.
Znacie poprzednie książki autora ? :)
.
.
.
.
.
.
.
#zwierzęta #kidsbookstagram #littlebookworm #dzieciństwo #kochanieprzezczytanie #całapolskaczytadzieciom #jestemmamą #mojewszystko #bookoftheday
#booksbooksbooks #czytaniejestfajne
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)