31.8.22

Tom Percival, Szczęśliwy płaszcz Koziołka


Tom Percival, Szczęśliwy płaszcz Koziołka 

Wyd. Jedność

Okładka twarda 


Och, jakże nam się podobała ta wspaniała  opowieść pełna atrakcyjnych ilustracji i ciekawych  :) 


Koziołek jest przeszczęśliwy! Dostał piękny nowy płaszcz i czuje się w nim kimś wyjątkowym. Czy zdoła poświęcić swój skarb dla uratowania kogoś, kto bardzo potrzebuje pomocy?


Wspaniała i przepiękna książka Toma Percivala i Christine Pym, która szybko zagościła w moim sercu i przez jakiś czas pozostanie ulubieńcem rodziny. Nie minęło dużo czasu, zanim uroczy bohater tej opowieści skradł serca moich dzieci. Jestem przekonany, że będzie mile widziany w wielu rodzinnych domach.

To, co od razu uderzyło mnie w tej książeczce to szeroki zakres możliwych do nauczenia momentów sprawdzi się zarówno u rodziców i wychowawców. Autor Tom Percival opisuje akt dawania, rozwijania przyjaźni, życzliwości i pewności siebie.


Książkę tę bardzo dobrze się czyta i jest idealna czytania na głos w środowisku edukacyjnym lub do użytku osobistego w domu. Byłby również idealną książką na dobranoc. Użycie rymu wywarło na mnie ogromne wrażenie. Doceniam również ostrożną równowagę między humorem, sentymentem i dialogiem postaci.


Interesujący tekst Percivala wspierają wspaniałe ilustracje autorstwa Christine Pym. Ilustracje doskonale oddają tekst. Są jasne, atrakcyjne wizualnie i zgodne z ogólnym stylem powieści. Oszałamiający wydruk pędzla, który działa jako nakładka na tło na wielu stronach tej książki, był miłym akcentem. Wszystkie zwierzęta oświetlone ilustracjami to świetne połączenie.


Język, ilustracje i treści obecne w tej książce są odpowiednie dla młodszych odbiorców, zazwyczaj dzieci w wieku poniżej sześciu lat odniosą największe korzyści z tej książki. Dlatego z przyjemnością polecam ten wspaniały nowy tytuł i zachęcam do umieszczenia na swojej rodzinnej półce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)