22.6.19

Jojo Moyes, Kolory pawich piór [PRZEDPREMIERA]
Tytuł oryginału: The Peacock Emporium
Wydawnictwo Znak
Liczba stron: 528
Okładka: miękka

Piękna, bogata i zepsuta do szpiku kości Athene zszokowała wszystkich. Uciekła od męża z domokrążcą, nie zostawiając nawet listu. Ponad trzydzieści lat później Suzanna Peacock musi zmierzyć się z mroczną legendą swojej matki. I z prawdą o sobie, która jest pilnie strzeżoną rodzinną tajemnicą.

Suzanna jest dumna jak paw, i jak paw dziwna i niedostępna. Ma wszystko, co potrzebne do szczęścia, tylko nie ma już siły udawać, że jest szczęśliwa. Jedynym miejscem, gdzie czuje się bezpieczna, jest jej mały sklepik, Pawi Zakątek. To tam pewnego dnia spotyka kogoś, kto jest równie pogubiony. I dostaje szansę, aby zacząć wszystko od początku.
.
Moje ręce się trzęsą, ponieważ dawno żadna postać mnie tak nie denerwowała jak Suzann. tak bardzo egocentryczna, egoistyczna i lekceważąca rodzinę. Nie przejmuje się łamaniem serc, ani nieszczęśliwym życiem męża, troszczy się tylko o siebie i sklep, który otwiera. Dlaczego w ogóle miała otworzyć sklep, jeśli nienawidzi ludzi?! Sednem takiego biznesu jest współpraca z klientami, lubienie ludzi, wyjście im naprzeciw, a nie skupianie się na sobie. 

Suzanna wiecznie jęcząca, narzekająca, wymagająca i manipulująca. Sprawia, że wszyscy czują się winni z powodu wszystkiego, co mówią czy też robią. Kiedy Jessie, młoda dziewczyna zaczyna pracować w sklepie Suzanny, wygląda na to, że w końcu otwiera się na ludzi. 

Lubię skomplikowane i złożone postacie. Jak się uczą i zmieniają w książce, ale w końcu Suzanna jest irytująca, tak jak była na początku. Nie sądzę, żeby zdawała sobie sprawę z tego, jak traktuje ludzi i zawsze ma wymówki dla siebie, obwiniając wszystkich za jej nieszczęście.

Wszyscy kazali jej przestać narzekać! Ale Suzanna wkurzona na wszystkich i na wszystko, a nawet nie może wyjaśnić dlaczego! Pesymistyczna, płaczliwa, grająca ofiarę i szczerze mówiąc, nie sądzę, by zasługiwała na szczęśliwe zakończenie.

To nie jest powieść, aby rozkochać cię od pierwszych strona. informacje przekazywane z różnych konfiguracji mają kluczowe znaczenie dla rozwijającej się historii. Ta  rozwija się powoli, ale w ogólnym rozrachunku jest warta przeczytania.

Dramat i tajemnica w Kolorze pawich piór Jojo Moyes są równie intrygujące i pociągające, jak jego tytuł.

Uwielbiam cudownie złożony zestaw postaci i sieć relacji odkrytych w tej powieści. Moyes bardzo interesująco wykreowała postaci i fabułę potrafiąc zainteresować czytelnika.

Jak najbardziej polecam. 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu!


Buziaki, Paulina

1 komentarz:

  1. Autorka jest jedną z moich ulubionych zagranicznych pisarek, dlatego bardzo chętnie przeczytam Jej najnowszą książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)