13.6.19

Mitch Albom, Pięć osób, które spotykamy w niebie
Tytuł oryginału: The Five People You Meet in Heaven
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Liczba stron: 216
Okładka: miękka

Eddie jest starszym człowiekiem, który przez niemal całe swoje życie pracował w obsłudze technicznej wesołego miasteczka na brzegu oceanu. Gdy pewnego dnia dochodzi do awarii, Eddie ginie, ratując małą dziewczynkę i dostaje się do nieba. Spotyka tam pięć osób, które w różnych okresach wpłynęły na jego życie. Każda z nich nauczy go jednej rzeczy, która pomoże mu zrozumieć sens jego życia i pogodzić się ze sobą.
.
.
Mówi się, że nikt nie chce umrzeć, ale każdy chce iść do nieba. Idea nieba różni się dla każdej osoby. Niektórzy w to wierzą. Niektórzy nie. Ale ci, którzy wierzą, czuję, że w pewnym momencie myśleli o tym, jak to może być, co się stanie, kiedy tam dotrzemy. tytuł tej książki już jest intrygujący i zachęca czytelnika, aby po niego sięgnąć. 

Każda osoba, którą Eddie, główny bohater, spotyka na swojej drodze w niebie ma dla niego wiadomość, lekcję. A te lekcje są po prostu piękne. życie jest ze sobą powiązane - robimy nieznany znak w każdym życiu, którego dotykamy, nawet nieświadomie. Ale powieść nie jest nudną książką o lekcjach. Nie głosi nam też, że takie powinno być życie. Nie. Intencją Alboma jest przekazanie tych lekcji poprzez historię Eddiego. Robi to, wprowadzając postać Eddiego, cofając nas w czasie do wielu wspomnień , ważnych chwil i ludzi, którzy się dla niego liczyli. Wszystko to, Albom przekazuje prostym, ale interesującym językiem. 

W wizji nieba Alboma nowo zmarli łączą się z duchami, którzy pomagają im przejść do życia pozagrobowego. Większość ludzi spodziewałaby się, że spotka dawno zaginionych przyjaciół lub krewnych, ale w opinii Alboma to obcy ludzie mogą nas najlepiej „oświecić”.

Mam nadzieję, że ta inspirująca książka Was zaciekawi i po nią sięgniecie. 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu!

Buziaki, Paulina

1 komentarz:

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)