10.6.19

Cecelia Ahern, Głos


Tytuł oryginału: Roar
Wydawnictwo Muza
Liczba stron: 384
Okładka: miękka

Wyjątkowy, poruszający i działający na wyobraźnię zbiór opowieści o kobietach pióra autorki uwielbianej przez miliony czytelniczek na całym świecie. Prezentując dylematy, przed którymi kobiety stają, oraz ich aspiracje i dążenia, autorka łączy magiczny realizm z typowymi życiowymi sytuacjami, co prowadzi do zaskakujących i często zabawnych sytuacji.

Ahern pisze o małżeństwie i wychowywaniu dzieci, o polityce i wielkiej karierze; jej bohaterki muszą stawić czoło zarówno zwykłym, przyziemnym problemom, jak i zagadkowym, których źródła ani przyczyn nie sposób jednoznacznie ustalić. Zmagają się z przeszkodami, pokonują przeciwności losu, szukają szczęścia i radości, nie zważając na to, że ich świat w znaczniej mierze kształtują opinie i oceny innych ludzi. Każda na swój sposób odkrywa drzemiącą w niej siłę.
.
.
Zbiór opowiadań, które są zarówno wzmacniające, jak i, przemawiające do kobiet w każdym wieku.

Najnowsza książka  Cecelii Ahern to potężny zbiór 30 opowiadań. Wszyscy skupiają się na innej, ale nieznanej kobiecie, autorka nie podaje konkretnych imion. Tu tkwi magia narracji, te historie dotyczą kobiet w różnych punktach i aspektach naszego życia. Kobiety, które mogą być którąkolwiek z nas, te historie w nas naprawdę uderzają. Rozumiesz frustracje i objawienia bohaterów, ponieważ je przeżyłeś lub rozpoznałeś je w innych.

Frustracja wynika z różnych długości historii. Niektóre z krótszych chciałam więcej, a niektóre dłuższe pominąć. Jest to jednak malutki punkt w porównaniu z ogólną przyjemnością z książki.

Podobnie jak pudełko herbat ziołowych, Glos oferuje lekarstwo na każdą sytuację, nastrój lub dolegliwości. Każda historia jest starannie opracowana, przemawia prosto do duszy kobiecości na każdym etapie życia; czytanie stron jest jak picie herbaty z najdroższym przyjacielem. 

Niektóre będą rezonować bardziej niż inne w zależności od doświadczeń życiowych, ale nie ma wątpliwości, że znajdziesz więcej niż jedną historię, , który wyposaży cię w odwagę, by stawić czoła każdej trudnej sytuacji.

Byłam bardzo szczęśliwa, mogąc poznać tę książkę. To potężna lektura, która przemówi do kobiet w każdym wieku.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu!

Buziaki, Paulina

1 komentarz:

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)