11.9.18

Flesz książkowy #12

Jola Richter-Magnuszewska, Rok na targu
Okładka: twarda
Liczba stron: 28
Przedział wiekowy: 0-6

Seria „Rok w…” jest bardzo popularna i to już jej 6 odsłona. Do tej pory ukazały się: Rok w mieście, Rok w lesie, Rok w przedszkolu, Rok na wsi oraz Rok w Krainie Czarów. Każda z książek skupia się na ukazaniu miejsca, zjawiska na przestrzeni 12 miesięcy.

„Rok na targu” zawiera dwanaście rozkładówek pokazujących cykliczność i sezonowość lokalnych produktów. Rozpoczyna się w styczniu i kończy w grudniu. Każdy z miesięcy utrzymany jest w charakterystycznych dla niego barwach oraz zjawiskach atmosferycznych (w styczniu oczywiście mamy śnieg, latem świeci piękne słońce).

Strona po stronie, miesiąc po miesiącu prześledzimy, co słychać u wytwórców i mieszkańców Dobroszyc,  potowarzyszymy im w obchodach radosnych świąt, takich jak Dzień Dziecka. Dodatkowe dwie ilustracje są poświęcone prezentacji bohaterów oraz interaktywnej zabawie. Bardzo podoba mi się duży format książki, zaokrąglone rogi oraz kartonowe strony. Plusem są również żywe barwy, ogrom szczegółów na rysunkach, a także solidne wydanie.

„Rok na targu” można wykorzystać także w terapii logopedycznej. Na targu znajduje się wiele przedmiotów, osób, zwierząt, produktów, które dziecko może nazywać i jednocześnie poznawać nowe słownictwo.

*

Agnieszka Łubkowska, Nauka liczenia
Okładka: twarda
Liczba stron: 140
Przedział wiekowy: 0-10

Książka „Nauka liczenia” od razu przypadła mi do gustu. Piękne rysunki oraz solidne twarde wydanie od razu zachęcają do przeglądania.

"Nauka liczenia" zawiera wskazówki dla rodziców oraz interesujące ćwiczenia i zabawy, które ułatwią dziecku opanowanie podstaw liczenia – obiecuje autorka już we wstępie. I faktycznie książka jest specjalnie skonstruowana, aby skupić się na konkretnym zagadnieniu.  Całość jest podzielona na 5 części: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i różności matematyczne, w których dziecko oswaja się z ułamkami, odczytywaniem godziny na zegarze, a także szacowaniem długości. W każdym rozdziale znajdują się tłumaczenie danego działania oraz ćwiczenia. Dodatkowe zabawy sprzyjają utrwalaniu wiedzy, wspomagają pamięć i koncentrację. Bo nie ma nic lepszego na naukę niż zabawa.

Książka przeznaczona jest zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców, którzy nie wiedzą jak się zabrać za nauczanie matematyki swojej pociechy. Dzięki autorce matematyczny świat przestanie być zawiły i tajemniczy. Okaże się frajdą i będzie kojarzyć przede wszystkim z kolorowymi obrazkami. Pozycja ta na pewno zmotywuje do nauki.

*

Marta Galewska-Kustra, Pucio na wakacjach
Okładka: twarda
Liczba stron: 40
Przedział wiekowy: 3-6

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi niezapomniane wakacje na Kaszubach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy. 

To już czwarta część przygód Pucia! Książeczka skierowana jest do dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Czas na zabawę związaną z artykulacją, czyli umiejętnością właściwego wymawiania głosek. Każdy rodzic nie może się doczekać, aż jego pociecha zacznie mówić, dlatego „Pucio na wakcjach” jest doskonałą pomocą edukacyjną.

Książka wspiera rozwój wymowy dziecka oraz pozwoli rodzicom sprawdzić, czy ich pociecha mówi prawidłowo czy też wymaga profesjonalnego wsparcia logopedycznego. W książce zostały zawarte również zabawne ćwiczenia na gimnastykę buzi i języka.

Przy tej pozycji dzieci doskonale spędzą czas. Po pierwsze, będą utożsamiać się z bohaterem, którego przygody będą przypominać dzieciakom im własne. Po drugie, czytelnik będzie doskonalił wymowę. Po trzecie, wydanie jest bardzo przyjazne dla oka z pięknymi ilustracjami.


Za egzemplarze książek serdecznie dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia!

Buziaki, Paulina

12 komentarzy:

 1. Bardzo lubimy z moim chrześniakiem serie Pucio. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. My właśnie poznajemy Pucia i ogromnie się nam podoba. Piszę w liczbie mnogiej, ponieważ ja też świetnie się bawię przy tych książkach 😂

  OdpowiedzUsuń

 3. بسم الله الرحمن الرحيم نحن فى شركة الكمال نقوم بجميع خدمات نقل العفش والاساس بافض الطرق تحت اشراف

  فريق كبير مدرب على اعلى مستوى من المستويات مع الفك والتركيب
  شركة نقل اثاث بالطائف
  شركة نقل اثاث بجازان
  شركة نقل اثاث بحائل
  شركة نقل اثاث ونقل عفش بحائل
  والسلامة عليكم ورحمة الله وبركاته

  OdpowiedzUsuń
 4. I will tell you one think about your blog, I am read your blog and I will collect a valuable information by your article, I really like to read your blog, I am suggest to my all friend to visit your blog and collect useful information, thank you so much for share this great information with us, if any one searching website designing company in India please contact with us.
  Website development company in Delhi

  OdpowiedzUsuń
 5. I genuinely enjoy to read your articles, your blog page provided us useful information for me, I am ask with your only one thing keep sharing like this type useful blog I really like to read this type article, thank you so much for share this valuable information with us, I am suggest to my all dear friends to visit your article and collect helpful information, any one searching the shipping company in India please visit our website yhcargoindia.
  Sea Freight Company in India

  OdpowiedzUsuń
 6. Thanks for sharing such a great blog... I am impressed with you taking time to post a nice info.
  App Development Company

  OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @kaleta_paulina ;)

Copyright © 2014 RML. Nie tylko o książkach , Blogger