20.3.20

Roger Hargreaves, Pan Zmartwiony, Pan Dobry, Pan Tyka, Pan Nonsensek, Pan FajnyWydawnictwo Egmont

Książki Rogera Hargreavesa znajdują się w mojej biblioteczce już od dawna.

Roger Hargreaves znany jest z ogromnego dorobku literackiego i najbardziej zasłynął serią książeczek, które dedykował własnym dzieciom. Seria „Mr. Men i Little Miss” została przetłumaczona i wydana w ponad 20 krajach.

Pan Zmartwiony zawsze się martwi – o siebie i wszystkich pozostałych. Niczym innym właściwie się nie zajmuje! Jeśli go kiedyś spotkacie, to o was też zacznie się martwić!

Pan Dobry uwielbia pomagać ludziom, jest bardzo uprzejmy i robi wiele dobrych uczynków.

Pan Tyka irytuje się czasem swoimi długimi nogami. Góruje nad większością przyjaciół tak bardzo, że w ogóle ich nie widzi!

W życiu Pana Nonsenska nie ma zbyt wiele sensu. Jego najlepszym przyjacielem jest pan Chichotek i razem wyprawiają najróżniejsze bezsensowne figle. Domek pana Nonsenska znajduje się na samym czubku drzewa! Ciekawe, jak stamtąd codziennie schodzi?

Pan Fajny jest najfajniejszą osobą na świecie, a na dodatek bardzo szybko biega! Zawsze wie, jaka marzy ci się przygoda, i potrafi spełnić to marzenie jednym pstryknięciem palców!

Seria Mr. Men to ponadczasowe opowiadania. Każdego z bohaterów czeka jakaś przygoda, dzięki której możemy poznać jego główną cechę charakteru. 

Historyjki te skłaniają do rozmawiania o różnorodnych emocjach i zachowaniach , z którymi czasem najmłodsi sobie nie radzą. Bo emocje i uczucia nie zawsze musza być tylko pozytywne. Ale o tych negatywnych tez trzeba rozmawiać, a najmłodszy nie zawsze potrafi je nazwać. 

Opowiadania te są proste, zwięzłe, z dużą ilością dialogów, z dawką humoru i kolorowymi ilustracjami. Mały, lekki, kieszonkowy format jest bardzo wygodny. 

Polecam!

Za egzemplarze dziękuję wydawnictwu! 


Buziaki, Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)

Copyright © 2014 RML. Nie tylko o książkach , Blogger