11.11.19

Neil deGrasse Tyson, Astrofizyka dla młodych zabieganych

Wydawnictwo Insignis
Okładka: twarda
Liczba stron: 200

Bestsellerowa Astrofizyka dla zabieganych Neila deGrasse’a Tysona w zupełnie nowym wcieleniu – niesamowity przewodnik po wszechświecie w kolorowej, ilustrowanej wersji dla młodszych czytelników.

Czym są: materia, ciemna materia i antymateria?
Co to jest supernowa i czy ma coś wspólnego z gwiazdą?
Jak kosmita widziałby naszą planetę?
Na czym polega perspektywa kosmiczna?

Światowej sławy popularyzator nauki Neil deGrasse Tyson zaprasza w fascynującą podróż po wszechświecie! W bardzo przystępny i dowcipny sposób opowie o niezwykłych tajemnicach, jakie skrywa bezmiar kosmosu. Od elementarnej fizyki po głębokie pytania o naturę czasu i przestrzeni, od najbliższych ciał niebieskich po odległe galaktyki, pulsary i czarne dziury – dzięki tej książce poznacie i zrozumiecie wszystko, co na temat kosmosu mogło wam się kiedyś obić o uszy.

Astrofizyka dla młodych zabieganych to wspaniała adaptacja głośnego bestsellera Neila deGrasse’a Tysona, napisana z pasją i humorem, a przy tym pełna pobudzających wyobraźnię zdjęć i ilustracji.
*

W książce Astrofizyka dla młodych zabieganych  znany autor Neil DeGrasse Tyson wyjaśnia niektóre z tajemnic wszechświata w łatwym do zrozumienia i często dowcipnym języku.

Tyson wyjaśnia skomplikowane pojęcia w sposób interesujący i prosty, dzięki czemu trudne tematy są łatwiejsze do zrozumienia. Mówi między innymi o tym, w jaki sposób naukowcy wierzą, że wszechświat się rozpoczął (wraz z Wielkim Wybuchem), o składzie naszego układu słonecznego, o tym, jak wygląda wszechświat, o różnicy między ciemną materią i antymaterią. 

Uzupełnieniem tekstu są piękne kolorowe zdjęcia obiektów astrologicznych, niektóre wykresy oraz pola tekstowe. Glosariusz terminów znajduje się na końcu książki.

Dużo się nauczyłam, czytając tę książkę. Zawiera mnóstwo faktów i ciekawostek dotyczących naszego niesamowitego wszechświata. Ta książka jest świetna dla ludzi takich jak ja, którzy czasami mają problemy ze zrozumieniem koncepcji przestrzeni, czasu i naszej śmiertelności w związku z astrofizyką. Neil w sposób przystępny wyjaśnia  naukowe odkrycia tak, aby wszyscy mogli je zrozumieć.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu ! 


Buziaki, Paulina

2 komentarze:

  1. Fajnie, że Tyson tworzy coś takiego, choć ja pewnie zostanę przy jego książkach skierowanych raczej do dorosłych :D

    www.kulturalnameduza.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Raczej nie jest to książka dla mnie, ale na pewno znajdzie się wielu zainteresowanych jej przeczytaniem. 😊

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)