1.5.24

Cynthia Schumerth, Sekret małego nasionka
Kiedyś Dziadek powiedział Mamie, a potem Mama mi to powtórzyła:
w nasionkach tkwi ogromna siła.
Każde małe nasionko wielki sekret ma:
każdej roślinie nowe życie da. 


Nasionka są niesamowite! Przekonasz się podczas wspólnej rodzinnej pracy w  ogrodzie, do której zaprasza nas wesoła mała ogrodniczka. W tej radosnej przygodzie poznasz każdy etap zakładania i  pielęgnowania ogródka: od wiosennego siania do jesiennych zbiorów. Spotkasz też cichych i  hałaśliwych, bzyczących i  brzęczących, przyjaznych i  szkodliwych jego mieszkańców.


Chcesz odkryć nieznany świat roślin i  owadów? I zostać detektywem tropiącym i  śledzącym nasionka? To ruszaj z  małą ogrodniczką!


Uwielbiam sposób, w jaki ta książka prowadzi nas przez każdą porę roku w życiu rośliny, od sadzenia nasion wiosną po zbieranie ich z uschniętych roślin jesienią. Książka pokazuje dzieciom, jak mogą zaangażować się w pielęgnację roślin., gdy nasiona zaczynają rosnąć. Świetna książka!


Ilustracje są fantastyczne i idealnie komponują się z fabułą. Zamieszczone na końcu „zabawne fakty” są interesujące i pouczające. To idealna książka do przytulania i czytania dzieciom w każdym wieku!

.

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

.

#nasionka #amberek #wydawnictwoamber #sekretmałegonasionka 
Buziaki, Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)