23.3.24

Mali Wielcy, Elton JohnSeria Mali wielcy jest szalenie atrakcyjna i piękna.jasne kolorowe okładki z rysunkami naprawdę przyciągną  uwagę dzieci. Ilustracje są fenomenalne. Nie przypominają żadnej nudnej książki historycznej! Dobór słów używanych do opowiadania doskonale zachowuje równowagę, czyniąc je przystępnymi i odpowiednimi dla małych dzieci - bez pomijania ważnych treści. 


Mały Reggie już jako dwulatek zaczął grać ze słuchu melodie na pianinie. Muzyka była dla niego ucieczką przed trudną sytuacją w domu. Dzięki stypendium podjął naukę w Królewskiej Akademii Muzycznej, lecz marzył, by zostać gwiazdą muzyki popularnej. Przyjął pseudonim Elton John i rozpoczął solową karierę, która zaowocowała dziesiątkami przebojów. Na scenie wulkan energii, charyzmatyczny muzyk w fantazyjnych okularach i ekstrawaganckich kostiumach był podziwiany przez tłumy wielbicieli ‒ w życiu prywatnym zagubiony i łaknący akceptacji długo szukał prawdziwego szczęścia.Oto niezwykła historia Eltona Johna, legendarnego kompozytora i piosenkarza, ikony społeczności LGBTQ+, odznaczonego przez Królową Elżbietę II tytułem szlacheckim za osiągnięcia artystyczne i działalność fundacji zajmującej się walką z AIDS, zdobywcy niezliczonej ilości nagród od Oscarów po Grammy, który dzięki pasji i determinacji spełnił swoje dziecięce marzenie jednocząc ludzi poprzez muzykę.


Zawiera stylowe ilustracje oraz dodatkowe fakty z tyłu, w tym biograficzną oś czasu ze zdjęciami historycznymi i szczegółowy profil życia Eltona. 


Przepiękne wydanie, które nada  się do czytania na głos. Opiekunowie z przyjemnością będą mogli w krótkim czasie dzielić się historią Eltona. Starszaki z radością będą przeglądać strony, uważnie przetrawiać wspaniałe zdjęcia i zagłębiać się w nową, inspirującą historię. 


Seria Mali wielcy zapewnia lekcje historii i kultury, nie przytłaczając młodych czytelników długością i grubością. Polecam ! Jedna z naszych ulubionych serii, z których mamy wszystkie tomy :)

.

.

.

.

Znacie ? :)

.

.

.

.

#maliwielcy 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)